Компанія Microsoft представила нову операційну систему Windows 11. Вона дозволяє додаткам для Android працювати на персональному комп’ютері, а меню “Пуск” (Start) перемістилося з нижнього лівого кута в центр екрану (тепер воно схоже на панель Dock на Мас).

Директор із продуктів Microsoft Панос Панай, розповідаючи про нову ОС на віртуальній презентації у прямому ефірі, пообіцяв також, що оновлення системи, що підвищують її безпеку, тепер стануть менші в об’ємі та будуть швидше завантажуватися, без вимог термінового збереження й перезавантаження. Про це пише ВВС.

Крім того, Windows 11 дозволить конфігурувати кілька робочих столів – для роботи, для дому та для ігор, як на комп’ютерах Mac компанії Apple.

Головні новації Windows 11

Перша, попередня версія нової системи стане доступна наступного тижня, і власники Windows 10 зможуть оновити операційну систему безкоштовно. Щоправда, на деякі комп’ютери оновлення може і не завантажитися: необхідно мінімум 64 гігабайти пам’яті та 4 Гб оперативної пам’яті.

Windows 11 буде тісно інтегрована з комунікаційною платформою Teams, а послуга з підписки Xbox Games Pass, яка дає доступ до сотень ігор, буде вбудована в нову версію Windows за замовчуванням.

Microsoft раніше заявляла, що Windows 10 – остання версія операційної системи, і оновлень не планують. Пізніше компанія оголосила, що Windows 10 виведуть з експлуатації у 2025 році.

Головні новації Windows 11

Керівник Microsoft Сатья Надела назвав запуск нової версії найважливішою подією в історії Windows.

Аналітик Джефф Блебер з компанії CCS Insight, однак, не бачить у Windows 11 нічого революційного.

“Кардинальних змін ця версія, на відміну від попередньої, не несе”, – каже він.

На думку аналітика, Microsoft, розробивши нову версію Windows, врешті-решт намагається показати, що відреагувала на скарги і серйозно покращила свій продукт.

Головний аналітик компанії Forrester Джей-Пі Гоундер зазначає, що нова версія заснована на коді Windows 10, і це повинно допомогти уникнути збоїв під час оновлення, які спостерігалися у випадку з Windows Vista.

“Те, що все будується на основі старого досвіду, це добре, але постає питання: а навіщо тут номер 11? Може, це просто оновлення Windows 10, а не повноцінна нова версія?” – запитує аналітик.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як перенести Ваші контакти з iOS на Android за допомогою iCloud, Gmail або Google Drive? ІНСТРУКЦІЯ

Як вибрати найкращий iPad 2021? ПОРАДИ

Як віддалено вийти з Gmail на загубленому пристрої? ІНСТРУКЦІЯ

Майнінг криптовалют: що таке Taproot та який захист у Bitcoin

Дослідження на основі відкритих джерел: де та як використовується? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Wi-Fi зі специфічною назвою мережі виводить з ладу iPhone. Як виявилося, якщо підключитися до бездротової мережі з символьною назвою, то модуль зависає, при цьому потім його можна включити. Проблема стосується всіх моделей iPhone, в тому числі найновіших. Збій можна перемогти тільки за допомогою повного скидання налаштувань.

Також у продуктах Microsoft в 2020 році виявлено 1268 уразливостей, що є рекордним числом. У період з 2016 по 2020 рік кількість уразливостей в рішеннях американської компанії збільшилася на 181%.

Microsoft оновлює OneDrive в Інтернеті та Android основними функціями редагування фотографій. Серед функцій редагування, які зараз підтримує OneDrive, Ви можете обрізати, обертати та вносити коригування світла та кольору у фотографії. Microsoft також пропонує кілька інших функцій для версії програми OneDrive для Android. Тепер Ви можете передавати фотографії на пристрій із підтримкою Chromecast і дозволяти іншим спостерігати, як Ви гортаєте їх у прямому ефірі.

Окрім цього, в Україні заблокували мережу сall-центрів РФ, які збирали особисті дані українців. Організатори залучали до роботи до 150 операторів, які працювали у дві зміни.