Google видалила 85 шкідливих додатків з рекламою, – перевірте й Ваш смартфон

10 Переглядів 2 хв. читання

Незважаючи на епідемію зараження програм у Google Play Маркет, активна співпраця  Google з антивірусними компаніями вже приносить свої плоди.

Так, за результатами лише однієї спільної акції Google та TrendMicro було ідентифіковано 85 шкідливих програм, які Google видалила з Google Play Маркет, пише ZDNet.

Ці програми завантажувалися  щонайменше дев’ять мільйонів разів. А одна з них – Easy Universal TV Remote – більше п’яти мільйонів разів.

“Шкідники” були від різних виробників, з різними сертифікатами, але виглядали та функціонували приблизно однаково. Це дало підстави вважати, що насправді це робив один і той самий виробник.

Які саме програми шкодили?

Шкідливими додатками у Google Play Маркет були ігри, програми для запису відеострімів чи віртуальні пульти для телевізора. Усі вони поводилися однаково, показуючи рекламу та примушуючи користувача переходити на різні сторінки, де знову показували рекламу. Такі речі відбувалися практично весь час користування програмою, роблячи її нефункціональною за формальним призначенням. Наприклад, ігри “вилітали” через деякий час показу реклами.

Але на цьому історія не закінчувалася — навіть після припинення роботи графічного інтерфейсу виявлялося, що додаток працює у фоновому режимі, показуючи рекламу та відвідуючи сторінки з рекламою. Від нього можна було позбутися тільки тоді, коли його видаляли вручну або скидали налаштування смартфона до початкового стану.

Які програми необхідно видалити?

Список усіх 85 програм можна побачити у звіті Trend Micro за цим посиланням.

Сервіс Google Play Protect заблокував частину з них дистанційно, але Ви можете їх видалити і вручну за списком.

Поділитися