Google заявив, що створить новий розділ безпеки у своєму магазині мобільних додатків Play, який дозволить користувачам смартфонів Android бачити, що з персональних даних розробники збирають про них та чим із цього діляться з третіми особами (наприклад, рекламодавцями),  а також надаватиме доступ до додаткової інформації про конфіденційність та безпеку. Про це повідомляє Bloomberg.

Розробники додатків для Android повинні будуть подати цю інформацію до другого кварталу 2022 року, повідомляє підрозділ Alphabet Inc. у своєму блозі. Користувачі почнуть бачити розділ безпеки в Google Play у перші три місяці 2022 року.

Поштовх до прозорості перегукується з рішенням Apple Inc. у 2020 році змусити розробників програм розкривати інформацію, яку вони збирають, і що з нею роблять. Останнє оновлення програмного забезпечення для мобільних пристроїв, iOS 14.5, включає функцію прозорості відстеження програм, яка вимагає від користувачів давати програмам дозволи для персоналізованої реклами. Розробники розраховують втратити дохід від цієї зміни, оскільки більшість споживачів не погоджуються, щоб дозволяти програмам збирати їхні дані.

Google, який сам залежить від доходів із реклами, застосував більш зважений підхід. Інтернет-гігант обговорює, як можна обмежити збір даних та відстеження додатків в операційній системі Android таким чином, щоб він був менш жорстким, ніж рішення Apple.

Розділ безпеки Google Play також повідомлятиме користувачам, чи програма шифрує дані, чи відповідає вона політиці Google щодо родини та дітей, чи мають користувачі вибір щодо обміну інформацією та чи можуть користувачі вимагати видалення даних, якщо вони видаляють програму.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як видалити обліковий запис Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як синхронізувати вкладки між різними браузерами? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зменшити цифровий слід та захистити особисті дані? ПОРАДИ

Instagram як бізнес: у чому секрет успіху в мережі?

Як правильно вибрати ноутбук? ПОРАДИ

До речі, китайського виробника розумних телевізорів Skyworth викрили в шпигунстві за користувачами. Кожні 10 хвилин апарат сканував приміщення з метою пошуку інших пристроїв, підключених до мережі Wi-Fi.

Також фахівець компанії ESET Джейк Мур виявив проблему, коли попросив свою восьмирічну дочку протестувати надійність функції розблокування iPhone за допомогою смарт-годинника Apple Watch, що дозволяє розблокувати смартфон при носінні захисної маски. Дівчинка наділа маску і негайно отримала доступ до татового iPhone, просто змахнувши вгору екран.

Apple випустила нову версію операційної системи iOS для iPhone та iPad. Вона додасть на пристрої низку нових функцій, але головні нововведення стосуються приватності користувачів та захисту їхніх персональних даних.

Окрім цього, зловмисники стали частіше використовувати документи Microsoft Excel (версії 4.0) для поширення шкідливих програм, таких як ZLoader і Quakbot.