19-річний хакер розміщував викрадену інформацію на тематичних форумах. Таким чином фігурант хизувався технічними знаннями серед “однодумців”.
Співробітники кіберполіції у Львівській області спільно зі слідчими поліції області та спецпризначенцями, під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури, викрили чоловіка, який створював та розповсюджував шкідливе програмне забезпечення.
Кіберполіція встановила, що підозрюваний має відповідні технічні навички та володіє п’ятьма мовами програмування. Фігурант розробляв та поширював шкідливе програмне забезпечення, яке призначене для злому серверів, комп’ютерів та мобільних пристроїв.
Основною метою був збір персональних даних користувачів. Отриманими персональними даними він вихвалявся на хакерських форумах, де мав десятки облікових записів.
Правоохоронці провели обшук за місцем мешкання фігуранта та вилучили комп’ютерну техніку. Усі речові докази було направлено на експертні дослідження. За результатами експертизи виявлено зразки шкідливого програмного забезпечення.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як захиститися від незаконного криптомайнінгу?
Як швидко знайти системні налаштування у Windows 10? – ІНСТРУКЦІЯ
Як допомогти Gmail розпізнавати спам та заблокувати небажані листи?
10 кращих додатків для обміну повідомленнями на Android
Як поділитися своїм місцезнаходженням з друзями на iOS і Android? ІНСТРУКЦІЯ
Як відформатувати текст у Google Таблицях? ІНСТРУКЦІЯ
Фішингову кампанію з використанням бренду Netflix виявили фахівці з кібербезпеки. Зловмисники розсилають користувачам листи з повідомленням про заборгованість і вимогою змінити платіжні дані для продовження підписки.
Також сервіс “Карти” від Google зараз активно удосконалюють, щоб полегшити розрізнення природних особливостей навколишнього середовища – щоб люди могли побачити з великою точністю, де розташовані гірські крижані шапки, пустелі, пляжі чи густі ліси. За даними Google, нові “Карти” будуть доступні у 220 країнах та окремих територіях, які зараз підтримуються програмою – “від найбільших мегаполісів до малих селищ”.
Зверніть увагу, щойно відкритий дослідниками P2P-ботнет уразив щонайменше 500 урядових та корпоративних серверів SSH протягом 2020 року. Фірма з кібербезпеки Guardicore опублікувала дослідження FritzFrog, однорангового (P2P) ботнету, який було виявлено за допомогою устаткування компанії з січня цього року.
До речі, Huawei підтвердила, що Android-пристрої її виробництва як і раніше будуть отримувати оновлення функціоналу та патчі безпеки. Як повідомили представники Huawei порталу Huawei Central, компанія продовжить оновлювати свої смартфони (в тому числі Honor) з передвстановленим магазином додатків Google Play і Huawei Mobile Services.
Microsoft випустила позапланове оновлення KB4578013, що виправляє дві уразливості підвищення привілеїв в сервісі віддаленого доступу (Windows Remote Access).