Хакери зламами та викрали дані європейського проекту з кібербезки

Європейська комісія розслідує злам свого проекту Cybersecurity Atlas після того, як копія внутрішньої бази даних ресурсу була виставлена ​​на продаж на підпільному форумі.

Проект Cybersecurity Atlas, запущений в 2018 році, являє собою список контактів європейських організацій, що володіють досвідом у галузі кібербезпеки. Це платформа управління знаннями для відображення, класифікації та стимулювання співпраці між європейськими експертами в галузі кібербезпеки, повідомляється web-сайті. Cybersecurity Atlas дозволяє експертам реєструватися і вказувати свої контактні дані на web-порталі ЄС.

Невідомий зловмисник виставив на продаж вкрадені дані на підпільному форумі, стверджуючи, що отримав доступ до всієї бази даних Cybersecurity Atlas. Продавець має намір здійснити операцію через месенджер Discord.

Як повідомив ресурс The Record, база даних містить достовірну інформацію про компанії, університети, дослідницькі центри і державні організаціях у всій Європі. Дані містять логіни, адреси електронної пошти, відомості про установи, повні імена контактних осіб, а також адреси організацій та точки геолокації, які проект Cybersecurity Atlas використовував для позначки учасників на карті.

Імовірно, кіберзлочинці можуть скористатися цією інформацією для проведення фішингових або watering hole атак на експертів з web-сайту Європейської комісії.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

В Україні користувачів Android та iOS атакує небезпечне шкідливе ПЗ

Чи варто використовувати VPN для перегляду усіх веб-сторінок? ПОРАДИ

Як перевірити шкідливий чи безпечний сайт? – ПОРАДИ

Як змусити AirPods повідомляти про дзвінки та сповіщення на iPhone? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перевірити, які програми на iPhone Ви використовуєте найчастіше? – ІНСТРУКЦІЯ

До речі, користувачі ніколи не зможуть встановити Windows 11 на несумісні пристрої. Групова політика не дозволить Вам обійти обмеження апаратного забезпечення для установки Windows 11.

Apple має намір додати підтримку системи розпізнавання осіб Face ID на комп’ютери Mac протягом наступних двох років. Про це повідомив оглядач Bloomberg.

Зловмисники все частіше використовують безкоштовний месенджер Discord як канал для поширення шкідливих програм.

Окрім цього, стало відомо про великий витік даних учасників Clubhouse. Провідний експерт з кібербезпеки Джіт Джайн повідомив, що повна база телефонних номерів Clubhouse виставлена ​​на продаж в Darknet.

Також стало відомо, що операційна система Windows 11, яка ще офіційно не вийшла, але вже доступна для скачування і попереднього знайомства, використовується зловмисниками, які намагаються підсунути користувачеві шкідливе ПЗ під виглядом нової ОС.