Virgin Hyperloop здійснив першу в історії подорож із пасажирами в пустелі Невади.

Концепція футуристичного транспорту передбачає пересування у капсулах у вакуумних трубах з дуже високою швидкістю.

Під час випробування двоє пасажирів – співробітників компанії – проїхали 500 м за 15 секунд з максимальною швидкістю 172 км/год, пише BBC.

Під час подорожі, яка відбулась у неділю вдень біля Лас-Вегаса, вона та головний технічний директор Джош Гігель були одягнуті у флісові кофти та джинси, а не костюми для польотів. Пані Лучіан сказала, що подорож була плавною і зовсім не схожою на американські гірки, хоча прискорення було “блискавичнішим”, ніж було б під час довшого маршруту. Жодному з них не стало погано, додала вона.

За її словами, розвинути більшу швидкість не давали довжина маршруту та необхідне прискорення.

Концепція, яку розробляють вже кілька років, базується на ідеї засновника компанії Tesla Ілона Маска – хоча до її втілення він не має жодного стосунку. Деякі критики називали її науковою фантастикою.

За основу взяли найшвидші у світі поїзди з магнітною левітацією (маглев), які прискорили за допомогою руху всередині вакуумних труб.

Світовий рекорд швидкості руху поїздів маглев встановили у 2015 році – тоді японський потяг під час тестового запуску біля гори Фудзі досяг швидкості понад 600 км/год.

Hyperloop вперше перевіз пасажирів

Заснована у 2014 році компанія Virgin Hyperloop отримала інвестиції від Virgin Group у 2017 році. Раніше вона була відома як Hyperloop One та Virgin Hyperloop One.

В інтерв’ю ВВС у 2018 році тодішній бос Virgin Hyperloop One Роб Ллойд, який відтоді покинув фірму, заявив, що швидкість теоретично дозволить людям подорожувати між аеропортами Гатвік та Гітроу, розташованими на відстані 72 км з протилежних боків Лондона, за чотири хвилини.

Virgin Hyperloop, що базується в Лос-Анджелесі, також вивчає можливості запуску в інших країнах. Ідеться зокрема про гіпотетичний 12-хвилинний маршрут між Дубаєм та Абу-Дабі, який займає більше години на громадському транспорті.

Критики зазначають, що для уможливлення подорожей Hyperloop знадобляться значні зусилля – як для отримання дозволів на планування, так і для побудови величезних мереж труб для кожного маршруту.

Пані Лукіан визнає потенційні труднощі, але наголошує:

“Ми можемо продовжувати будувати сьогоднішні або вчорашні транспортні системи і продовжувати стикатися з тими проблеми, які вони приносять. Або ми дійсно можемо розробити щось, що вирішить ці проблеми”, – додала вона.

Hyperloop вперше перевіз пасажирів

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

У Zoom нарешті доступне наскрізне шифрування: як увімкнути його на своєму пристрої?

Фішингові листи: розпізнаємо шахрайство на реальному прикладі

Як зупинити отримання SMS на свій смартфон із розсилкою від торгових мереж?

Як виміряти рівень кисню у крові за допомогою Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як увімкнути нову функцію відстеження миття рук на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, компанія Google випустила чергові патчі для Android, загалом усунувши понад 30 уразливостей. Найсерйознішою з нових проблем, згідно з бюлетенем, є можливість віддаленого виконання коду (RCE), виявлена в одному з компонентів системи Android.

Також мешканця  міста Хмельницький впіймали на розповсюдженні конфіденційної інформації користувачів мережі Інтернет, серед якої були логіни та паролі доступу до різних інтернет-ресурсів, електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж та електронних гаманців

До речі, у WhatsApp з’явилася довгоочікувана функція, що дозволяє автоматично видаляти повідомлення. Тепер користувачі можуть включити “Автовидалення” для особистих чатів, після чого відправлені повідомлення будуть зникати через сім днів. У групових бесідах тільки адміністратори можуть включити або відключити нововведення.

Зверніть увагу, що зловмисники зловживають функціоналом Google Диска і використовують його для розсилки нібито легітимних електронних листів і push-повідомлень від Google, які в разі відкриття можуть перенаправити людей на шкідливі web-сайти.

Окрім цього, нову вимагацьку кампанію, націлену на користувачів сервісу для відеоконференцій Zoom, виявили дослідники Bitdefender Antispam Lab. Мова йде про так зване “інтимне вимагання” (sextortion), яке припало до смаку зловмисникам останнім часом.