На компанію Facebook вдруге за два місяці подали в суд за стеження за користувачами. Цього разу компанію звинуватили в незаконному підгляданні за користувачами Instagram через камери їх смартфонів.

Як повідомляє Bloomberg, мешканка Нью-Джерсі (США) Brittany Conditi подала позов до федерального суду Сан-Франциско після того, як в липні нинішнього року в ЗМІ з’явилися повідомлення про отримання додатком Instagram доступу до камер iPhone, навіть коли вони не використовується. Компанія Facebook заперечувала свою провину. За її словами, ніякого доступу до камер додаток не отримував, і в усьому винен технічний збій, через який користувачам приходили неправдиві повідомлення про доступ Instagram до камери. Як запевнили в компанії, збій був усунутий.

Проте, Кондіті впевнена, що Facebook підглядала за користувачами через камери їх смартфонів і робила це з метою отримання даних, до яких в іншому випадку у неї не було б доступу. Згідно позовної заяви, шляхом отримання надзвичайно особистої та інтимної інформації про користувачів, Facebook і Instagram можуть збирати цінні факти для дослідження ринку.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як обмежити перегляд небажаного контенту для дітей у TikTok? Поради для батьків

10 кращих застосунків для Android та iOS, які допоможуть Вам у навчанні

Чому слід оновлювати програмне забезпечення? Поради

Як заблокувати небажаний контакт у Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зупинити відстеження небажаними програмами Вашої точної геолокації? ІНСТРУКЦІЯ

Як скопіювати файли на USB-накопичувач на Chromebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, виявили нову шпигунську кампанію проти користувачів Android, в рамках якої зловмисники поширюють “Pro-версію” TikTok. Шкідливе ПЗ здатне захоплювати контроль над базовими функціями пристрою – робити фотографії, читати і відправляти SMS-повідомлення, здійснювати телефонні дзвінки і запускати додатки.

Також співробітники компанії Facebook вручну переглядають запити на розкриття інформації користувачів, не перевіряючи електронні адреси тих, хто запитує доступ до порталів, призначених виключно для співробітників правоохоронних органів. Іншими словами, будь-хто, у кого є електронна адреса, може отримати доступ до порталів, де правоохоронні органи запитують дані про користувачів Facebook і WhatsApp.

З’явилася офіційно ОС Android 11, яка розповсюджується серед компаній-виробників смартфонів та розробників Android. Остання версія мобільної ОС Google фокусується на трьох ключових темах – людське життя, елементи керування та конфіденційність – і робить їх більш помітними на Вашому смартфоні.

Фахівці Колумбійського університету провели дослідження на предмет безпеки Android-додатків, і 306 додатків містили серйозні криптографічні уразливості. Найпоширенішими проблемами опинилися використання небезпечного генератора псевдовипадкових чисел, непрацюючі хеш-функції, використання режиму роботи CBC, повторне використання паролів (в тому числі ненадійних) тощо.

Уразливість BLURtooth можуть використовувати хакери для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth. За допомогою уразливості BLURtooth зловмисник може маніпулювати компонентом CTKD для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth і таким чином отримати доступ до підтримуючих Bluetooth сервісів і додатків на тому ж пристрої.