Два роки тому компанія Google представила новий пошуковий алгоритм BERT для кращої обробки запитів на різних мовах. За допомогою нейронної мережі алгоритм аналізує не окремі слова, а речення, що істотно покращує релевантність видачі. Виявилося, що на базі BERT можна створити вкрай ефективного цензора, чим скористалися китайські розробники.
Він дозволяє знаходити тексти, які підлягають цензурі, з точністю в 91%, стверджують дослідники. При цьому, наприклад, пошук за ключовими словами дає точність в 70%, а у навченої людьми нейромережі – 80%.
Алгоритм Google BERT із відкритим кодом не може аналізувати тексти довжиною понад 512 слів. Щоб обійти це обмеження розробники з Шенянського університету і Китайської академії наук розробили алгоритм для розбиття великих текстів на доступні для аналізу за допомогою BERT і технологію подальшого складання текстів до початкового об’єму. Вийшло рішення, яке може шукати навіть прихований між рядків підтекст.
Інтернет в Китаї знаходиться під суворим контролем уряду. Тут заблоковані сайти Google, Facebook, Twitter, іноземних новинних агентств, а на тих сайтах, які дозволені, великий відсоток інформації цензурується.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як відновити видалені публікації чи історії в Instagram? ІНСТРУКЦІЯ
Чому у Вас є як мінімум три мільярди причин змінити пароль облікового запису?
Нагадаємо, що майже всі найпопулярніші програми Android використовують компоненти з відкритим вихідним кодом, але багато з цих компонентів застаріли і мають як мінімум одну небезпечну уразливість. Через це вони можуть розкривати персональні дані, включаючи URL-адреси, IP-адреси і адреси електронної пошти, а також більш конфіденційну інформацію, наприклад, OAuth-токени, асиметричні закриті ключі, ключі AWS і web-токени JSON.
Окрім цього, фахівці компанії AdaptiveMobile Security повідомили подробиці про небезпечну проблему в технології поділу мережі 5G. Уразливість потенційно може надати зловмисникові доступ до даних і дозволити здійснювати атаки типу “відмови в обслуговуванні” на різні сегменти мережі 5G оператора мобільного зв’язку.
Також дослідники безпеки виявили в Google Play і Apple App Store сотні так званих fleeceware-додатків, які принесли своїм розробникам сотні мільйонів доларів.
До речі, в даркнеті виявили оголошення про продаж підроблених сертифікатів про вакцинацію і довідок про негативний тест на Covid-19. Крім того, число рекламних оголошень про продаж вакцин від коронавірусу збільшилося на 300% за останні три місяці.
Двох зловмисників з Кривого Рогу викрили у привласненні 600 тисяч гривень шляхом перевипуску сім-карт. Отримавши мобільний номер, зловмисники встановлювали дані про особу, яка раніше його використовувала. Для цього вони авторизувалися у різних мобільних додатках, зокрема поштових служб, державних, комунальних та медичних установ, використовуючи функцію відновлення паролю.