Інструменти Google посприяли посиленню цензури в Китаї

3 хв. читання
Україномовний YouTube: 20 найкращих каналів про науку, історію, культуру та мистецтво

Два роки тому компанія Google представила новий пошуковий алгоритм BERT для кращої обробки запитів на різних мовах. За допомогою нейронної мережі алгоритм аналізує не окремі слова, а речення, що істотно покращує релевантність видачі. Виявилося, що на базі BERT можна створити вкрай ефективного цензора, чим скористалися китайські розробники.

Він дозволяє знаходити тексти, які підлягають цензурі, з точністю в 91%, стверджують дослідники. При цьому, наприклад, пошук за ключовими словами дає точність в 70%, а у навченої людьми нейромережі – 80%.

Алгоритм Google BERT із відкритим кодом не може аналізувати тексти довжиною понад 512 слів. Щоб обійти це обмеження розробники з Шенянського університету і Китайської академії наук розробили алгоритм для розбиття великих текстів на доступні для аналізу за допомогою BERT і технологію подальшого складання текстів до початкового об’єму. Вийшло рішення, яке може шукати навіть прихований між рядків підтекст.

Інтернет в Китаї знаходиться під суворим контролем уряду. Тут заблоковані сайти Google, Facebook, Twitter, іноземних новинних агентств, а на тих сайтах, які дозволені, великий відсоток інформації цензурується.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як відновити видалені публікації чи історії в Instagram? ІНСТРУКЦІЯ

Як захистити Вашу конфіденційність в Інтернеті, якщо режим анонімного перегляду у Chrome виявився слабким?

Чому у Вас є як мінімум три мільярди причин змінити пароль облікового запису?

Злам веб-сайту: сім ознак, що свідчать про це

Як підвищити захист екаунта в Twitter? ПОРАДИ

Нагадаємо, що майже всі найпопулярніші програми Android використовують компоненти з відкритим вихідним кодом, але багато з цих компонентів застаріли і мають як мінімум одну небезпечну уразливість. Через це вони можуть розкривати персональні дані, включаючи URL-адреси, IP-адреси і адреси електронної пошти, а також більш конфіденційну інформацію, наприклад, OAuth-токени, асиметричні закриті ключі, ключі AWS і web-токени JSON.

Окрім цього, фахівці компанії AdaptiveMobile Security повідомили подробиці про небезпечну проблему в технології поділу мережі 5G. Уразливість потенційно може надати зловмисникові доступ до даних і дозволити здійснювати атаки типу “відмови в обслуговуванні” на різні сегменти мережі 5G оператора мобільного зв’язку.

Також дослідники безпеки виявили в Google Play і Apple App Store сотні так званих fleeceware-додатків, які принесли своїм розробникам сотні мільйонів доларів.

До речі, в даркнеті виявили оголошення про продаж підроблених сертифікатів про вакцинацію і довідок про негативний тест на Covid-19. Крім того, число рекламних оголошень про продаж вакцин від коронавірусу збільшилося на 300% за останні три місяці.

Двох зловмисників з Кривого Рогу викрили у привласненні 600 тисяч гривень шляхом перевипуску сім-карт. Отримавши мобільний номер, зловмисники встановлювали дані про особу, яка раніше його використовувала. Для цього вони авторизувалися у різних мобільних додатках, зокрема поштових служб, державних, комунальних та медичних установ, використовуючи функцію відновлення паролю.

Поділитися
Exit mobile version