Співробітники кіберполіції в ході співпраці з міжнародними фахівцями у сфері цифрових валют, виявили трьох осіб, причетних до відмивання грошей.
На початку 2020 року Департамент кіберполіції розпочав співпрацю із однією з найбільших в світі бірж цифрових валют “Binance”. Фахівці компанії використовують провідні в галузі алгоритми для аналізу і виявлення транзакцій, потенційно пов’язаних з фінансовими злочинами та шахрайством.
“Оскільки на ринку цифрової валюти відбувається велика кількість фінансових операцій із грошима, отриманими від хакерських атак на міжнародні компанії, розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, розкрадання коштів з банківських рахунків іноземних компаній та громадян, – співпраця Департаменту кіберполіції з компанією “Binance” та її методична допомога, сприяє оперативнішому викриттю причетних до таких правопорушень”, – зауважив начальник Олександр Гринчак.
Зокрема, у червні цього року було викрито злочинне угруповання, фігуранти якого надавали послуги з легалізації та переведення в готівку грошей, здобутих злочинним шляхом. Упродовж двох років зловмисники здійснили фінансових операцій на 42 мільйони доларів. За такі дії трьом фігурантам загрожує до восьми років позбавлення волі. Досудове розслідування у цій справі триває.
Кіберполіція, у рамках чинного законодавства, і надалі співпрацюватиме з міжнародними науково-дослідними групами з питань безпеки для ефективної протидії злочинам та загрозам, пов’язаним з обігом криптовалют.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як захиститися від незаконного криптомайнінгу?
Як швидко знайти системні налаштування у Windows 10? – ІНСТРУКЦІЯ
Як допомогти Gmail розпізнавати спам та заблокувати небажані листи?
10 кращих додатків для обміну повідомленнями на Android
Як поділитися своїм місцезнаходженням з друзями на iOS і Android? ІНСТРУКЦІЯ
Як відформатувати текст у Google Таблицях? ІНСТРУКЦІЯ
Фішингову кампанію з використанням бренду Netflix виявили фахівці з кібербезпеки. Зловмисники розсилають користувачам листи з повідомленням про заборгованість і вимогою змінити платіжні дані для продовження підписки.
Також сервіс “Карти” від Google зараз активно удосконалюють, щоб полегшити розрізнення природних особливостей навколишнього середовища – щоб люди могли побачити з великою точністю, де розташовані гірські крижані шапки, пустелі, пляжі чи густі ліси. За даними Google, нові “Карти” будуть доступні у 220 країнах та окремих територіях, які зараз підтримуються програмою – “від найбільших мегаполісів до малих селищ”.
Зверніть увагу, щойно відкритий дослідниками P2P-ботнет уразив щонайменше 500 урядових та корпоративних серверів SSH протягом 2020 року. Фірма з кібербезпеки Guardicore опублікувала дослідження FritzFrog, однорангового (P2P) ботнету, який було виявлено за допомогою устаткування компанії з січня цього року.
До речі, Huawei підтвердила, що Android-пристрої її виробництва як і раніше будуть отримувати оновлення функціоналу та патчі безпеки. Як повідомили представники Huawei порталу Huawei Central, компанія продовжить оновлювати свої смартфони (в тому числі Honor) з передвстановленим магазином додатків Google Play і Huawei Mobile Services.
Microsoft випустила позапланове оновлення KB4578013, що виправляє дві уразливості підвищення привілеїв в сервісі віддаленого доступу (Windows Remote Access).