Кіберзлочинці користуються зростаючою популярністю додатків для знайомств на кшталт Tinder, Match, Bumble тощо. Адже кількість їхніх користувачів у період пандемії коронавіруса істотно збільшилася.

Як повідомляє прес-служба Інтерполу, підрозділ із розслідування фінансових злочинів отримує скарги з усього світу на шахрайство з використанням додатків для знайомств. У зв’язку з цим Інтерпол направив 194 країнам світу так звану “фіолетову картку” (Purple Notice), в якій настійно рекомендував користувачам додатків для знайомств проявляти більшу обережність і не бути надто довірливими в online-відносинах.

Шахрайська схема здійснюється в кілька етапів. На першому етапі зловмисники знайомляться з потенційною жертвою в додатку (назва платформи Інтерпол не уточнив). Коли спілкування стає регулярним, і у жертви з’являється певний рівень довіри, шахраї починають давати їй поради з вкладення грошей. Потім вони переконують встановити додаток, призначений нібито для трейдингу.

Далі шахраї переконують жертву купувати різні “фінансові продукти”. Після того, як жертва переведе зловмисникам певну суму, всі контакти з нею припиняються, а її обліковий запис у додатку блокується.

“Фіолетова картка” – повідомлення Інтерполу про використовувані злочинцями способи, процедури, об’єкти, пристрої або схованки. Крім “фіолетової картки” також є картки інших кольорів: червоного (повідомлення про необхідність негайного арешту), жовтого (повідомлення про розшук зниклого), синього (повідомлення про необхідність контролю за пересуваннями підозрюваного), зеленого (попередження про діяльність небезпечної особи), чорного (інформація про непізнані тіла) і оранжевого (попередження про подію або людину, що становить небезпеку).

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як використовувати “Швидкі команди” на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити обліковий запис Google за замовчуванням на комп’ютері? – ІНСТРУКЦІЯ

Як використовувати Google Duo для здійснення відеодзвінків? – ІНСТРУКЦІЯ

Як додавати, редагувати або видаляти збережені паролі в Microsoft Edge? – ІНСТРУКЦІЯ

Як швидко очистити всі сповіщення на Mac? ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, американське розвідувальне співтовариство офіційно звинувачує російських хакерів у зламі SolarWinds. Підозрюють, що російські хакери, які фінансуються державою, зламали ІТ-компанію SolarWinds, яку вони потім використали як стартовий майданчик для проникнення в кілька урядових відомств США

Також дослідники з безпеки виявили нову родину програм-вимагачів, яка націлилася на корпоративні мережі, та попередили, що професійні кіберзлочинці вже вдарили по декількох організаціях за допомогою схеми шифрування файлів.

Окрім цього, браузер Edge буде постійно звіряти інформацію з базами даних про розсекречені логіни і паролі – користувачі отримуватимуть інформацію у разі виявлення діяльності з боку кібершахраїв. Також власникам пристроїв надаватимуть поради, що дозволяють змінити конфіденційні дані з метою збереження високого рівня безпеки.

За останніми даними, один із найбезпечніших месенджерів Signal набуває популярності як в Україні, так і в США. Навіть Ілон Маск підтримав хвилю популярності і порадив користуватися Signal у себе в Твіттері. У чому його переваги, читайте у статті.