Microsoft оголосила, що веде перемовини про купівлю американського відділення сервісу TikTok.
Ця звістка з’явилася на тлі готовності американської влади заборонити роботу китайського додатка на території США, пише BBC.
Держсекретар Майк Помпео напередодні заявив, що Дональд Трамп вже найближчим часом вживатиме заходів проти популярного сервісу, який, на думку президента, становить загрозу для нацбезпеки США.
Раніше низка американських чиновників висловлювали побоювання, що TikTok, який належить китайській фірмі ByteDance, можуть використовувати для збору персональних даних американців.
У самій TikTok звинувачення, що додаток контролює уряд Китаю і що вони передають дані КНР, неодноразово спростовували.
Попри це заяви про заборону сервісу від американської влади останнім часом лунають все частіше.
Саме в цей час в історію втрутилася Microsoft, яка каже, що готова викупити американське відділення TikTok, і обіцяє, що всі приватні дані американських користувачів TikTok залишатимуться в США.
У Microsoft додають, що її представники вже спілкувалися на тему часткового придбання TikTok із президентом Трампом і добре розуміють його занепокоєння проблемою безпеки даних.
Як очікується, перемовини Microsoft і власників TikTok триватимуть до середини вересня.
Раніше влада США вже заборонила використовувати сервіс американським посадовцям і військовослужбовцям на службових пристроях.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як за допомогою задньої панелі iPhone швидко запускати дії чи команди? – Інструкція
Як налаштувати автоматичне очищення Кошика у Windows 10? – Інструкція
Як уникнути схем шахрайства в Інтернеті? Поради для користувачів старшого покоління
Інтернет-шахраї та псевдоволонтери: як розпізнати благодійну аферу? Поради
Яких заходів потрібно вживати компаніям для протидії та відновленню у випадку кібератак? Поради
Нагадаємо, нову уразливість, яка дозволяє зловмисникам отримати майже повний контроль над Wіndows або Linux системами, виявила компанія Eclypsium. За її словами, уразливими є мільярди пристроїв – від ноутбуків, настільних ПК, серверів і робочих станцій до банкоматів, верстатів з програмним управлінням, томографів та іншого обладнання спеціального призначення, яке використовується в промисловій, медичній, фінансовій та інших галузях.
Окрім цього, команда дослідників з Рурського університету в Бохумі (Німеччина) виявила нові методи атак на підписані PDF-файли. Так звана техніка Shadow Attack дозволяє хакеру приховувати і замінювати вміст в підписаному PDF-документі, не зачіпаючи цифровий підпис. Організації, урядові установи, підприємства та приватні особи часто підписують документи в форматі PDF для запобігання несанкціонованих змін. Якщо хтось вносить зміни в підписаний документ, підпис стає недійсним.
До речі, нову фішингову кампанію, націлена на користувачів WhatsApp, виявили фахівці з кібербезпеки. Цього разу зловмисники розсилають фішингові повідомлення, використовуючи бренд Nespresso. Жертву запрошують перейти за посиланням і відповісти на кілька запитань, щоб отримати в подарунок кавоварку.
Також співробітники компаній і організацій, які використовують програмне забезпечення Microsoft Office 365, стали жертвами фішинговою кампанії, в рамках якої зловмисники використовують повідомлення-приманки, замасковані під автоматичні повідомлення SharePoint, для крадіжки облікових даних.
Зауважте, що користувачі Microsoft Office 365 звинуватили компанію Microsoft в тому, що вона нібито ділиться бізнес-даними своїх клієнтів з розробниками додатків Facebook, партнерами та субпідрядниками, порушуючи політику конфіденційності.