Microsoft оголосила, коли виведе Windows 10  “на пенсію” та припинить підтримку поточної операційної системи 14 жовтня 2025 року. Це означає, що Microsoft очікує, що перехід на наступну версію Windows, яку вона покаже 24 червня, займе близько чотирьох років, про що повідомляє Engadget.

Компанія повідомила цю новину в оновленні сторінки підтримки. Раніше на цій сторінці зазначалося, коли Microsoft припинить підтримку певних версій Windows 10. Зараз в ній зазначається, що Microsoft почала підтримувати Windows 10 Home і Pro 29 липня 2015 року та вказується “дата виходу на пенсію” операційної системи. Графік закінчення підтримки визначає життєвий цикл Windows 10 протягом 10 років, подібно до попередніх ітерацій ОС.

Що стосується того, що ми очікуємо від Windows 11 (або як би це ще не називалося) – можливо, відбудеться редизайн, включаючи оновлений Магазин Windows. Microsoft нещодавно зупинила розробку Windows 10X, яка спочатку планувалася для пристроїв з двома екранами.  Компанія заявила, що додасть деякі функції, заплановані для цієї ОС, у стандартну версію Windows. Можливо, це полегшить виробникам та розробникам підтримку пристроїв із двома екранами без необхідності працювати з окремою версією Windows.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як виявити та чому краще не сперечатися з “тролями”? ПОРАДИ

Правила безпеки дітей в Інтернеті

Як захистити підлітків від інтернет-шахраїв? ПОРАДИ

Як зберегти заряд батареї на Вашому iPhone? ПОРАДИ

Як користуватись Google Docs? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Google планує ускладнити Android-додаткам відстеження користувачів. Компанія анонсувала зміни в те, як обробляються унікальні ідентифікатори пристроїв, що дозволяють відстежувати їх між додатками.

Також Apple має намір випустити оновлення для своїх пристроїв, після якого вони дозволять користувачам дізнаватися, яку саме інформацію про них збирають додатки.

Microsoft детально розповість про “наступне покоління Windows” на спеціальному заході, який відбудеться в кінці цього місяця. Компанія почала розсилку запрошень на захід, який буде повністю присвячено програмній платформі Windows і почнеться о 18:00 (за київським часом) 24 червня.

Окрім цього, зловмисники поширюють шкідливе ПЗ під виглядом популярних Android-додатків від відомих компаній. Підроблений плеєр VLC, антивірус Касперського, а також підроблені додатки FedEx і DHL встановлюють на пристроях жертв банківські трояни Teabot або Flubot, вперше виявлені раніше в цьому році.