Microsoft випустила оновлення безпеки через магазин додатків Microsoft Store, це викликало здивування в багатьох користувачів.

Як правило, оновлення безпеки для Windows поширюються через служби Windows Update або в якості окремих патчів через сайт “Каталог оновлень Microsoft” (Microsoft Update Catalog). Однак 30 червня Microsoft випустила два позапланових оновлення безпеки, що виправляють уразливості віддаленого виконання коду в Windows Codecs Library (проблеми торкалися як Windows 10, так і Windows Server), але не через служби Windows Update, а через Microsoft Store. Більш того, в повідомленні безпеки не уточнювалося, який саме додаток має бути оновлено через магазин. Це ще більше збило користувачів з пантелику, оскільки вони не могли зрозуміти, чи зачіпають їх уразливості, і чи були вони в підсумку виправлені.

1 липня Microsoft доповнила свої поновлення безпеки , уточнивши, що проблеми не зачіпають Windows Server і присутні в розширеннях відео HEVC. Цей пакет доступний в Microsoft Store під назвами HEVC Video Extensions або HEVC Video Extensions from Device Manufacturer. Як пояснили в компанії, пакети є опціональними, і оновлення отримають тільки користувачі, які власнооруч їх встановлять.

Оновленими версіями пакетів є 1.0.31822.0 і 1.0.31823.0, а для перевірки встановленої на системі версії можна використовувати наступну команду PowerShell: Get-AppxPackage -Name Microsoft.HEVCVideoExtension.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ЯК ОЧИСТИТИ КЕШ ТА ФАЙЛИ COOKIES У БРАУЗЕРІ FIREFOX? – ІНСТРУКЦІЯ

ПОРАДИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ СВОЇХ ДОДАТКІВ ДЛЯ IPHONE АБО IPAD

ЯК ЗАПОБІГТИ ДЕФРАГМЕНТАЦІЇ ТВЕРДОТІЛОГО НАКОПИЧУВАЧА SSD? ІНСТРУКЦІЯ

НАВІЩО ПОТРІБЕН МЕНЕДЖЕР ПАРОЛІВ ТА ЯК ПРАВИЛЬНО ЙОГО ОБРАТИ?

ЯК ЗАБОРОНИТИ GOOGLE ЗБИРАТИ ВАШІ ДАНІ ТА НАЛАШТУВАТИ ЇХНЄ АВТОВИДАЛЕННЯ? ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, Mac переживає ще одну величезну зміну процесора. До кінця 2020 року Apple випустить Mac, які містять “Apple Silicon”, як і iPad та iPhone. Ось що означає кінець процесорів Intel для майбутнього Mac. Новий macOS 11.0 Big Sur, який очікують восени 2020 року, стане першою версією macOS, яка підтримує цю нову архітектуру.

Також Apple на всесвітній конференції розробників Worldwide Developers Conference (WWDC) 2020 анонсувала нові функції конфіденційності та безпеки для користувачів iOS і macOS.

Окрім цього, після років спекуляцій та чуток, Huawei офіційно представила свою операційну систему Harmony OS в 2019 році. Можна сказати, що було поставлено більше питань, ніж відповідей. Як це працює? Які проблеми вона вирішує? І це продукт ворожнечі між Huawei та урядом США?

До речі, хакери використовували шкідливе програмне забезпечення, через яке викрадали реквізити банківських електронних рахунків громадян США, Європи, України та їхні персональні дані. Зокрема, через електронні платіжні сервіси, у тому числі заборонені в Україні російські, вони переводили викрадені гроші на власні рахунки у вітчизняних та банках РФ і привласнювали.

Хакери зараз користуються сервісом Google Analytics для крадіжки інформації про кредитні картки із заражених сайтів електронної комерції. Відповідно до звітів PerimeterX та Sansec, хакери зараз вводять шкідливий код, призначений для крадіжки даних на компрометованих веб-сайтах.