Дослідник безпеки Peter Gasper із компанії DevOps виявив уразливість в популярному навігаційному додатку Waze від Google. Вона дозволяє точно відстежувати пересування найближчих водіїв в режимі реального часу і ідентифікувати їх.

Waze використовує зібрану з краудсорсингу (передача певних функцій невизначеному колу осіб) інформацію, призначену для попередження водіїв про перешкоди, наприклад, затори на дорогах, будівельні роботи, аварії тощо. А потім пропонує альтернативні і більш швидкі маршрути для обходу цих перешкод. Додаток також відображає місце розташування інших водіїв в безпосередній близькості по GPS.

Дослідник виявив, що Waze не тільки відправляє користувачу координати інших найближчих водіїв, але також не змінює з часом ідентифікаційні номери, пов’язані з іконками інших користувачів. Створивши редактор коду і розробивши розширення для Chromium для збору відповідей JSON з API, експерту вдалося візуалізувати переміщення користувачів між районами міста і навіть самими містами.

Фахівець повідомив про свою знахідку Google в грудні минулого року, і компанія виправила проблему.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Шахрайство, оманливий дизайн, або як торгові сайти змушують Вас витрачати більше?

Найпоширеніші схеми кіберзлочинців та способи захисту від них. Поради

Як користуватися спеціальними піктограмами програм на Вашому iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перемістити програми з бібліотеки додатків на головний екран на iPhone?– ІНСТРУКЦІЯ

Чим Вам загрожує підключення невідомих USB? Поради із захисту

Як зробити Chrome веб-браузером за замовчуванням на iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ

Кібератаки та шкідливі програми – одна з найбільших загроз в Інтернеті. Дізнайтеся з підбірки статей, як виникло шкідливе програмне забезпечення та які є його види, що таке комп’ютерний вірус, про усі види шкідливого ПЗ тощо.

До речі, дослідники розкрили подробиці про критичну уразливість в додатку Instagram для Android, експлуатація якої дозволяла віддаленим зловмисникам перехопити контроль над цільовим пристроєм шляхом відправки спеціально створеного зображення.

Цікаво знати, що кіберполіція затримала злочинну групу, яка за допомогою скімінгових пристроїв виготовляла дублікати банківських карток. Далі з цих карток знімали готівку. За це зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення.

Також після додавання до свого функціоналу аудіо-твітів для iOS у червні, Twitter зараз експериментує з ідеєю дозволити людям записувати та надсилати голосові повідомлення за допомогою прямих повідомлень.

Важливо знати, що хакерам вдалося обійти захист iOS 14 на пристроях, що базуються на процесорі Apple A9.