Google оголосила про намір почати виробництво власних “систем на чипі” (Systems on Chip, SoC), завдяки яким в майбутньому можна буде створювати великі обчислювальні платформи з невеликим енергоспоживанням.

Як повідомляється у відкритому листі Google, розробка SoC серверного рівня стане для компанії наступним етапом в процесі вдосконалення апаратного забезпечення своїх дата-центрів.

Як пояснюється у відкритому листі, до недавнього часу в питанні вдосконалення обладнання дата-центрів компанія дотримувалася тактики інтеграції компонентів з материнськими платами. Однак в такому випадку компоненти знаходяться окремо і з’єднані “дюймами проводів”. Вирішити цю проблему дозволить SoC, так як велика кількість функцій можуть бути реалізовані в одному чипі. Крім того, можна буде використовувати кілька чипів.

Для розробки SoC компанія Google запросила фахівця Intel, колишнього віце-президента підрозділу Intel Platform Engineering Group Uri Frank, він у 2016-2020 роках очолював розробку процесорів Core.

Яка архітектура буде використовуватися в Google системах, і для чого саме вони будуть використовуватися, компанія не уточнює.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як створити гостьову мережу Wi-Fi та навіщо вона потрібна?

Що таке зловмисне ПЗ? Все, що потрібно знати про віруси, трояни та програми-вимагачі

Як обмежити додаткам використання даних у фоновому режимі на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Як налаштувати автовидалення повідомлень у Telegram? – ІНСТРУКЦІЯ

Як заборонити сайтам надсилати Вам сповіщення у Chrome на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Нагадаємо, на VirusTotal були виявлені кілька зразків трояна XCSSET, які здатні працювати на пристроях з чипами Apple Silicon (M1).  Троян вміє красти файли куки з Safari, інформацію з додатків Evernote, Skype, Notes, QQ, WeChat і Telegram, а також шифрувати файли і впроваджувати шкідливий JavaScript сторінки, що відкривається у браузері, за допомогою XSS-атаки

Окрім цього, у Google Play Маркет знайшли понад десять додатків, що завантажують троянську програму Joker. Ця шкідлива програма примітна тим, що таємно оформляє підписку на преміум-послуги. Вона також вміє перехоплювати SMS, красти конфіденційні дані і список контактів, встановлювати бекдор, генерувати фейковий відгуки, нав’язливо показувати рекламу

Також понад 10 різних APT-груп, які використовують нові уразливості Microsoft Exchange для компрометації поштових серверів, виявили дослідники з кібербезпеки. Дослідники ESET виявили наявність веб-шелів (шкідливі програми або скрипти, які дозволяють дистанційно управляти сервером через веб-браузер) на 5 тисячах унікальних серверах у понад 115 країнах світу.

До речі, хакери вигадали хитрий спосіб викрадення даних платіжних карток у скомпрометованих інтернет-магазина. Замість того, щоб надсилати інформацію про картку на контрольований ними сервер, хакери приховують її у зображенні JPG та зберігають на самому веб-сайті, з якого власне, і були викраденні дані.

А команда експертів змогла отримати доступ до камер відеоспостереження, встановлених в компаніях Tesla, Equinox, медичних клініках, в’язницях і банках. Фахівці опублікували зображення з камер, а також скріншоти своєї здатності отримати доступ суперкористувача до систем спостереження, які використовують в компанії Cloudflare і в штаб-квартирі Tesla.