Purple Fox раніше поширювалося за допомогою наборів експлойтів і фішингових листів, тепер воно отримало червоподібний модуль. Нова функція дозволяє шкідливому ПЗ сканувати і атакувати системи під управлінням Windows.

Шкідлива програма Purple Fox вперше була виявлена ​​в 2018 році після зараження більше 30 тис. пристроїв. За словами дослідників безпеки з Guardicore Labs, починаючи з травня 2020 року, число атак Purple Fox зросло на 600%, досягнувши цифри в 90 тис. атак.

За даними експертів, в цей час оператори Purple Fox розгорнули свою шкідливу програму на майже 2 тис. зламаних серверів. До постраждалих пристроїв відносяться системи під управлінням Windows Server, сервери з Microsoft RPC, Microsoft Server SQL Server 2008 R2 і Microsoft HTTPAPI httpd 2.0, а також Microsoft Terminal Service.

Перед перезапуском заражених пристроїв і забезпеченням персистентності Purple Fox також встановлює модуль, який використовує прихований руткіт із відкритим вихідним кодом для приховування віддалених файлів, папок і записів реєстру Windows, створених на заражених системах. Після запуску руткіта і перезавантаження пристрою шкідлива програма перейменовує корисне навантаження своєї DLL-бібліотеки відповідно до системної DLL-бібліотеки Windows і налаштовує її для запуску підчас ввімкнення системи.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як створити гостьову мережу Wi-Fi та навіщо вона потрібна?

Що таке зловмисне ПЗ? Все, що потрібно знати про віруси, трояни та програми-вимагачі

Як обмежити додаткам використання даних у фоновому режимі на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Як налаштувати автовидалення повідомлень у Telegram? – ІНСТРУКЦІЯ

Як заборонити сайтам надсилати Вам сповіщення у Chrome на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Нагадаємо, на VirusTotal були виявлені кілька зразків трояна XCSSET, які здатні працювати на пристроях з чипами Apple Silicon (M1).  Троян вміє красти файли куки з Safari, інформацію з додатків Evernote, Skype, Notes, QQ, WeChat і Telegram, а також шифрувати файли і впроваджувати шкідливий JavaScript сторінки, що відкривається у браузері, за допомогою XSS-атаки

Окрім цього, у Google Play Маркет знайшли понад десять додатків, що завантажують троянську програму Joker. Ця шкідлива програма примітна тим, що таємно оформляє підписку на преміум-послуги. Вона також вміє перехоплювати SMS, красти конфіденційні дані і список контактів, встановлювати бекдор, генерувати фейковий відгуки, нав’язливо показувати рекламу

Також понад 10 різних APT-груп, які використовують нові уразливості Microsoft Exchange для компрометації поштових серверів, виявили дослідники з кібербезпеки. Дослідники ESET виявили наявність веб-шелів (шкідливі програми або скрипти, які дозволяють дистанційно управляти сервером через веб-браузер) на 5 тисячах унікальних серверах у понад 115 країнах світу.

До речі, хакери вигадали хитрий спосіб викрадення даних платіжних карток у скомпрометованих інтернет-магазина. Замість того, щоб надсилати інформацію про картку на контрольований ними сервер, хакери приховують її у зображенні JPG та зберігають на самому веб-сайті, з якого власне, і були викраденні дані.

А команда експертів змогла отримати доступ до камер відеоспостереження, встановлених в компаніях Tesla, Equinox, медичних клініках, в’язницях і банках. Фахівці опублікували зображення з камер, а також скріншоти своєї здатності отримати доступ суперкористувача до систем спостереження, які використовують в компанії Cloudflare і в штаб-квартирі Tesla.