Подовжувачі, як правило, є безпечним рішенням для живлення електроніки, яка знаходиться надто далеко від найближчої розетки. Але ключове слово тут – «електроніка», яке не є настільки всеохоплюючим, як дехто може подумати.
Побутова техніка (наприклад, холодильники і тостери), безумовно, є електронними пристроями, але вони відносяться до іншого класу, ніж більшість електроніки, через те, що для їхньої роботи є певні вимоги до сили струму, який вони споживають. Експерти ZDNET розповіли, які пристрої ніколи не варто підключати до електромережі через подовжувач та чим це небезпечно.
Чому не варто підключати все до подовжувача
Подовжувачі виготовляються з максимальною пропускною здатністю електричного струму, яка визначається розміром або калібром дроту, що використовується в шнурі.
Коли прилад вимагає більшої потужності, ніж може витримати подовжувач, це призводить до перевантаження, що може призвести до перегріву. Ви ж не хочете, щоб ізоляція вашого подовжувача розплавилася, оголивши дроти під напругою і потенційно спричинивши пожежу.
Будь-який прилад потужністю понад 1800 Вт повинен бути підключений до спеціальної мережі – ніколи не підключайтеся до неї за допомогою подовжувача. Нижче наведено сім побутових приладів, які неодмінно потрібно підключати безпосередньо до розетки.
Читайте також: Портативна зарядна станція: як обрати та на що звернути увагу при покупці
1. Холодильники
Холодильники не мають нагрівальних елементів і споживають менше електроенергії, ніж інші кухонні прилади, але вони все одно вимагають великої кількості енергії, оскільки постійно працюють. Хоча ризик пожежі у холодильниках трохи нижчий, подовжувач все одно може спричинити модуляцію потужності та несправність холодильника.
2. Тостери або портативні печі
Незважаючи на свої відносно невеликі розміри, тостери споживають значну кількість енергії і можуть становити пожежну небезпеку при підключенні до подовжувача. Портативні печі більші і вимагають ще більшої потужності, зазвичай від 1200 до 1400 Вт. Забезпечте безпеку під час приготування тостів і випічки, обравши розетку.
3. Фритюрниці
Фритюрниці чудово підходять для того, щоб зробити залишки картоплі фрі знову хрусткими. Але для цього потрібно багато тепла, а великі моделі можуть споживати до 2 000 Вт – це створює значний ризик пожежі при підключенні навіть до шнура 14-го калібру. Те саме стосується і подовжувачів. Щоб забезпечити безпеку, найкраще розміщувати фритюрницю на стільниці і під час використання підключати її безпосередньо до спеціальної розетки, навіть якщо це означає витягувати її з шафи лише за потреби.
Читайте також: Наскільки шкідливі перебої в електропостачанні для моїх гаджетів?
4. Мікрохвильові печі
Мікрохвильова піч – це ще один потужний прилад, який повинен мати власну окрему мережу через високу потужність. Компактні мікрохвильові печі, такі як ті, що стоять у готельних номерах або автофургонах, мають середню потужність від 600 до 800 Вт. Стандартні мікрохвильові печі, які зазвичай встановлюються в будинках і кімнатах відпочинку на робочому місці, використовують потужність від 800 до 1000 Вт. У той час як останні часто встановлюються серед шаф зі спеціальним контуром, у деяких будинках для такого важкого приладу є лише місце на стільниці. Якщо це ваш випадок, не забудьте підключити його безпосередньо до розетки з пристроєм захисту від замикання на вашій кухні.
5. Кондиціонери
Блоки змінного струму, як портативні, так і встановлені на вікні, споживають занадто багато енергії для подовжувачів. Тому не забудьте підключити їх безпосередньо до розетки. Перед цим також не забудьте скористатися онлайн-калькулятором BTU (Британська теплова одиниця), щоб визначити тип кондиціонера, який вам знадобиться для ефективного охолодження вашого простору. Для охолодження типової спальні площею близько 15 квадратних метрів потрібен пристрій, здатний використовувати 6 500 BTU або 1 905 Вт. Така потужність занадто велика для подовжувача і може призвести до пожежі.
6. Обігрівачі
Хоч як приємно мати можливість швидко вмикати та вимикати електричний обігрівач, він вважається одним з найнебезпечніших побутових приладів з точки зору виникнення пожежі. За даними Комісії з безпеки споживчих товарів (CPSC), портативні обігрівачі стають причиною в середньому 1 700 пожеж на рік у Сполучених Штатах, причому деякі з них виникають через використання подовжувача. Це тому, що вони зазвичай виробляють близько 5 120 BTU на годину, чого достатньо, щоб розплавити штепсельну вилку подовжувача.
7. Подовжувачі
Ми всі це робили: підключали один подовжувач до іншого, намагаючись підключити пристрій до розетки. Це головне «ні-ні» в світі розподілу електроенергії. Це може призвести до перегріву ланцюга, що спричинить перегрів шнура і його загоряння. Хоча шнур технічно не є електроприладом, важливо знати, що його підключення до розетки може становити небезпеку.
Суть в тому, що подовжувачі не можна використовувати для будь-яких механізмів, які споживають більше 15 ампер (1800 Вт), незалежно від того, для чого вони використовуються і де розташовані.