Невідомий хакер знешкодив ботнет мережу Emotet – за допомогою GIF-картинок.
Emotet раніше був відомий як банківський троян, але потім змінив курс і перетворився в ботмережу, поширюючи різні види здирницькі ПЗ. Зараз Emotet є однією з найнебезпечніших загроз в Інтернеті. Мережа використовується для поширення банківського трояна Trickbot і здирників Ryuk. Така комбінація отримала назву “потрійна загроза” і використовувалася в рамках атак на державні адміністрації в США в липні 2019 року.
Emotet розсилає мільйони електронних листів, що містять шкідливий документ Microsoft Word, файли PDF або URL-адреси. Шкідливі вкладення містять макроси, які при активації встановлюють бекдор. Хакери зазвичай чекають кілька днів, перш ніж встановлювати наступне шкідливе ПЗ, таке як банківський троян TrickBot або вимагач Ryuk.
Невідомий хакер замінив “корисне навантаження” Emotet анімованими GIF-файлами. Тобто коли користувач отримує небезпечну розсилку і відкриває файл, він бачить анімовану картинку і залишається незараженим. Все це призвело до серйозного зниження активності Emotet.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
ЯК ОЧИСТИТИ КЕШ ТА ФАЙЛИ COOKIES У БРАУЗЕРІ FIREFOX? – ІНСТРУКЦІЯ
ПОРАДИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ СВОЇХ ДОДАТКІВ ДЛЯ IPHONE АБО IPAD
ЯК ЗАПОБІГТИ ДЕФРАГМЕНТАЦІЇ ТВЕРДОТІЛОГО НАКОПИЧУВАЧА SSD? ІНСТРУКЦІЯ
НАВІЩО ПОТРІБЕН МЕНЕДЖЕР ПАРОЛІВ ТА ЯК ПРАВИЛЬНО ЙОГО ОБРАТИ?
ЯК ЗАБОРОНИТИ GOOGLE ЗБИРАТИ ВАШІ ДАНІ ТА НАЛАШТУВАТИ ЇХНЄ АВТОВИДАЛЕННЯ? ІНСТРУКЦІЯ
Ноутбук та рідина – це погана комбінація, але трапляються випадки, коли вони все ж таки “об’єднуються”. Про те, що робити, якщо це сталося, читайте у статті.
Також після тестування стало відомо, що надзвичайно популярний сьогодні додаток – TikTok, зберігає вміст буфера обміну кожні кілька натискань клавіш. Цей факт насторожив багатьох користувачів, але TikTok лише один із 53 додатків, які зберігають інформацію про користувачів таким чином.
Стало відомо, що мешканець Житомирщини підмінив міжнародного мобільного трафіку на понад півмільйона гривень. Крім цього, встановлено інші злочинні осередки які здійснюють підміну міжнародного трафіку в різних регіонах країни.
До речі, хакери використовували шкідливе програмне забезпечення, через яке викрадали реквізити банківських електронних рахунків громадян США, Європи, України та їхні персональні дані. Зокрема, через електронні платіжні сервіси, у тому числі заборонені в Україні російські, вони переводили викрадені гроші на власні рахунки у вітчизняних та банках РФ і привласнювали.
Хакери зараз користуються сервісом Google Analytics для крадіжки інформації про кредитні картки із заражених сайтів електронної комерції. Відповідно до звітів PerimeterX та Sansec, хакери зараз вводять шкідливий код, призначений для крадіжки даних на компрометованих веб-сайтах.