Будемо відвертими. Автономні пристрої зі штучним інтелектом поки що не мали успіху. Вони, м’яко кажучи, ще не готові до свого зоряного часу. Експерти досі не прийшли до консенсусу навіть щодо ШІ для смартфонів. Проте шоу повинно тривати, тому ось ще одна спроба створити пристрій зі штучним інтелектом – NotePin, який, можливо, здивує нас, коли надійде в продаж.
Plaud NotePin може вирішити деякі проблеми, з якими стикалися конкуруючі продукти, обмеживши сферу застосування. Це не цифровий асистент, який має впорядкувати кожен аспект сучасного життя. Це пристрій для нотаток, хоча і з деякими наворотами штучного інтелекту.
NotePin автоматично записує і розшифровує розмови, і це все. Я бачу, що це може бути корисним для студентів, позбавляючи їх від жорстокого покарання, відомого як «ведення конспектів». Те ж саме стосується людей, які застрягли в нескінченному калейдоскопі зустрічей.
Штучний інтелект вступає в гру кількома способами. По-перше, ця штука не зосереджена тільки на англійській мові. NotePin може транскрибувати і перекладати 59 мов, і їхня кількість зростає. Він також, як стверджується, звертатиме увагу на контекст, щоб правильно назвати кожного спікера і організувати розмову в щось схоже на сценарій.
Нарешті, є компонент штучного інтелекту, який узагальнює все це. Доступ до цих даних можна отримати через вікно чату, тож ви можете поставити конкретні запитання про будь-яку з десятків розмов, які ви вели, поки носили пристрій.
NotePin невеликий і легкий, компанія заявляє, що він важить приблизно стільки ж, скільки батарейка типу АА. Цей форм-фактор дозволить користувачам прикріплювати його практично будь-де, тому він не буде настільки помітним, як обпалююче-гарячий (і важкий) штифт Humane AI. Попередні замовлення доступні вже зараз, і ціна на нього досить прийнятна – $169. Однак, якщо ви хочете записувати більше 300 хвилин аудіо на місяць, потрібна річна підписка за 80 доларів.
Але це ще не все. Тут починається найцікавіше. Це лише перший крок у планах компанії на шляху до чогось грандіозного. Plaud сподівається одного дня використати скарбницю записів для створення «цифрового двійника» кожного користувача, про що він розповів в інтерв’ю Wired.
«Колись ви зможете використовувати штучний інтелект для відтворення себе – створити справжнього цифрового двійника. Це свого роду грандіозна місія, і ми думаємо, що якщо ми зможемо допомогти користувачам підключитися до такої кількості спогадів, це буде грандіозно», – сказав генеральний директор Plaud Натан Хсу.
Однак Хсу каже, що для досягнення цієї мрії можуть знадобитися «десятиліття», тож він принаймні реалістичний, на відміну від усіх інших компаній, що займаються розробкою штучного інтелекту. Крім того, мені не потрібен цифровий двійник. Мені вистачить одного мене, дякую, дуже дякую.
Наразі, однак, є NotePin. Я не бачу жодної причини, чому він не повинен працювати (в основному) так, як його рекламують. Я також не розумію, навіщо він комусь потрібен, коли вже є комп’ютер з мікрофоном, на якому можна легко встановити програмне забезпечення, що робить все те, що вміє NotePin.