Нова шпигунська програма стежить за користувачами та краде Ваші дані

3 хв. читання

Дослідники виявили новий тип шкідливих програм, який має має на меті шпигунство та стеження за користувачами. “Шкідник” атакує переважно мобільні пристрої на базі операційних систем Android і iOS.

Шпигунська програма отримала назву Goontact, за її допомогою зловмисники можуть витягувати конфіденційну інформацію, ідентифікатори смартфонів, контакти користувача, СМС-повідомлення, фотографії та дані геолокації, пише ZDNet.

spy malware

Як відзначили фахівці Lookout, які виявили нове шкідливе ПЗ, Goontact поширюється через сторонні сайти, що рекламують безкоштовні додатки для миттєвого обміну повідомленнями.

Незважаючи на те, що шпигунська програма поки не добралася до офіційних магазинів App Store і Google Play Store, вже були випадки, коли користувачі завантажували інфікований Goontact додаток.

Усі зібрані дані “шкідник” відправляє на спеціальний сервер, яким керують оператори Goontact. Дослідники вважають, що за цими атаками стоять китайські кіберзлочинці.

Також у Lookout відзначили, що зловмисники, очевидно, будуть намагатися шантажувати жертв після крадіжки важливої інформації. Експерти повідомили представникам Apple і Google про небезпечний додатку, щоб ті вжили всіх необхідних заходів.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Онлайн-шопінг перед святами: п’ять правил безпеки

Як переказати кошти за допомогою Google Pay? – ІНСТРУКЦІЯ

Як шукати відкриті вкладки у Google Chrome? – ІНСТРУКЦІЯ

Чим відеочат відрізняється від особистого спілкування?

Як захистити онлайн-платежі на Вашому смартфоні від зазіхань хакерів? ПОРАДИ

Як вимкнути надокучливий звук сповіщень у WhatsApp? – ІНСТРУКЦІЯ

Зверніть увагу, що у 2021 році продовжать удосконалюватися програми-вимагачі та складні загрози без використання файлів. Крім цього, у центрі уваги знову опиняться проблеми безпеки Інтернету речей, зокрема численні уразливості у “розумних” інтимних іграшках.

До речі, цифрові помічники – це чудові інструменти для отримання інформації, швидких розрахунків, придбання рецептів продуктів харчування, пошуку місць розташування, управління своїми розумними домашніми пристроями тощо. Однак з точки зору безпеки та конфіденційності Ви можете здивуватися, наскільки ці чудові служби знають багато про Вас інформації.

Також сьогодні практично у кожного в кишені лежить смартфон, тому є сенс використовувати його для безконтактної оплати речей. Ось тут з’являються мобільні платіжні платформи, такі як Google Pay. Однак за допомогою Google Pay можна робити набагато більше, ніж просто платежі. Нещодавно Google cуттєво оновила Google Pay – там з’явилася купа нових функцій.

Поділитися
Exit mobile version