Google випустила Chrome 88 для настільних ПК – нова збірка включає вдосконалення безпеки та довгоочікуване видалення Adobe Flash Player.

З 19 січня 2021 року користувачі настільних комп’ютерів Windows, Mac та Linux можуть перейти на Chrome 88, перейшовши в Налаштування -> Довідка -> Про Google Chrome . Потім браузер автоматично перевірить наявність нового оновлення та встановить його, коли воно буде доступним, пише Bleeping Computer.

Flash Player вилучено з Chrome

Для координації роботи з програвачем Adobe Flash Player, термін підтримки якого закінчився 12 січня 2021 року, Google повністю видалив Flash із браузера.

З цією зміною організації більше не зможуть використовувати політику Enterprise, щоб знову ввімкнути Flash Player у Google Chrome.

З 2017 року Google попереджає користувачів про видалення Adobe Flash Player і радить підприємству перейти від використання Flash у своєму середовищі.

З цією зміною найбільша платформа, що використовується для запуску Flash-вмісту, офіційно закрила свої двері для Flash Player.

Новий Chrome залишився без Flash Player та отримав покращений захист від атак

Підтримку FTP видалено

Google видалив підтримку FTP (ftp://) з Chrome через низьке використання та відсутність підтримки зашифрованих (FTPS) або проксі-з’єднань.

З 2014 року Google хотів скасувати підтримку протоколу FTP у Chrome, оскільки було встановлено, що його використовуватимуть лише “.1-.2%” користувачів браузера.

З виходом Chrome 80 Google почав припиняти підтримку FTP, додавши новий прапор “chrome://flags/#enable-ftp”, який контролює, чи ввімкнена підтримка FTP чи ні.

З випуском Chrome 88 вся підтримка FTP була видалена з браузера.

Покращено управління темним режимом

Хоча Google Chrome деякий час підтримував налаштування темного режиму операційної системи, він не повністю синхронізував усі елементи керування для використання теми темного режиму. Ці елементи управління включають смуги прокрутки та елементи керування формою.

З Chrome 88 браузер тепер відображатиме смуги прокрутки та елементи керування формою за допомогою темної теми.

Новий Chrome залишився без Flash Player та отримав покращений захист від атак

Покращений захист від атак на вкладках

З виходом Chrome 88, коли користувач натискає посилання, яке відкривається у новій вкладці, браузер автоматично застосовує контекст “noopener” до посилання, щоб запобігти атакам “вкладки”. Google називає цей метод атаки як “дрімання вкладок”.

Вкладення вкладки – це проблема безпеки, яка дозволяє нещодавно відкритій сторінці використовувати javascript для перенаправлення оригінальної сторінки, що посилається, на іншу URL-адресу. Цією переспрямованою URL-адресою може бути все, що захоче хакер, включаючи фішинг-сторінки або сторінки, які автоматично завантажують шкідливі файли.

Веб-розробники можуть додати атрибут rel=”noopener” до посилань HTML, щоб запобігти використанню нової вкладки JavaScript для перенаправлення сторінки, на яку посилаються.

З випуском Google Chrome автоматично застосовуватиме атрибут rel=”nooopener” до всіх посилань, що відкриваються в новій вкладці.

Експеримент із пошуку на новій вкладці

Chrome 88 пропонує довгоочікувану функцію, яка дозволяє шукати у всіх відкритих вкладках. Якщо браузер відкритий, ви побачите маленьку стрілку внизу, яка при натисканні відкриє діалогове вікно пошуку, як показано нижче.

Новий Chrome залишився без Flash Player та отримав покращений захист від атак

Ця функція тестується як експеримент у Chrome 88 і може бути включена у chrome://flags під chrome://flags/# enable-tab-search flag.

Новий Chrome залишився без Flash Player та отримав покращений захист від атак

 

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як використовувати “Швидкі команди” на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити обліковий запис Google за замовчуванням на комп’ютері? – ІНСТРУКЦІЯ

Як використовувати Google Duo для здійснення відеодзвінків? – ІНСТРУКЦІЯ

Як додавати, редагувати або видаляти збережені паролі в Microsoft Edge? – ІНСТРУКЦІЯ

Як швидко очистити всі сповіщення на Mac? ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, американське розвідувальне співтовариство офіційно звинувачує російських хакерів у зламі SolarWinds. Підозрюють, що російські хакери, які фінансуються державою, зламали ІТ-компанію SolarWinds, яку вони потім використали як стартовий майданчик для проникнення в кілька урядових відомств США

Також дослідники з безпеки виявили нову родину програм-вимагачів, яка націлилася на корпоративні мережі, та попередили, що професійні кіберзлочинці вже вдарили по декількох організаціях за допомогою схеми шифрування файлів.

Окрім цього, браузер Edge буде постійно звіряти інформацію з базами даних про розсекречені логіни і паролі – користувачі отримуватимуть інформацію у разі виявлення діяльності з боку кібершахраїв. Також власникам пристроїв надаватимуть поради, що дозволяють змінити конфіденційні дані з метою збереження високого рівня безпеки.

За останніми даними, один із найбезпечніших месенджерів Signal набуває популярності як в Україні, так і в США. Навіть Ілон Маск підтримав хвилю популярності і порадив користуватися Signal у себе в Твіттері. У чому його переваги, читайте у статті.