Децентралізований інтернет став на крок ближче до того, щоб стати реальністю, завдяки розробникам браузера Brave. Brave став першим браузером, в якому інтегрований спеціальний робочий протокол IPFS (InterPlanetary File System).

Протягом останніх декількох місяців команда фахівців Brave працювала з Protocol Labs над додаванням підтримки IPFS в свій браузер.

IPFS пропонує низку переваг у порівнянні з домінуючим стандартом HTTP, включаючи нижчу вартість смуги пропускання, децентралізацію і цілісність даних, доступ до цензурування контенту і підвищення продуктивності. Інтеграція нового протоколу в браузер надає користувачам Brave доступ до раніше переглянутого контенту, навіть коли вони не в Мережі.

Зараз браузером користуються більше 24 млн користувачів і кожен може отримати доступ до будь-яких сторінок, які починаються на ifps://. Крім цього, будь-який бажаючий може зробити свій комп’ютер одним з вузлів Мережі.

IPFS (InterPlanetary File System) – спеціальний робочий гіпермедійний протокол зв’язку. Вузли IPFS-мережі формують розподілену файлову систему. IPFS є проектом з відкритим вихідним кодом, розробленим Protocol Labs за сприяння спільноти OpenSource.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як використовувати “Швидкі команди” на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити обліковий запис Google за замовчуванням на комп’ютері? – ІНСТРУКЦІЯ

Як використовувати Google Duo для здійснення відеодзвінків? – ІНСТРУКЦІЯ

Як додавати, редагувати або видаляти збережені паролі в Microsoft Edge? – ІНСТРУКЦІЯ

Як швидко очистити всі сповіщення на Mac? ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, американське розвідувальне співтовариство офіційно звинувачує російських хакерів у зламі SolarWinds. Підозрюють, що російські хакери, які фінансуються державою, зламали ІТ-компанію SolarWinds, яку вони потім використали як стартовий майданчик для проникнення в кілька урядових відомств США

Також дослідники з безпеки виявили нову родину програм-вимагачів, яка націлилася на корпоративні мережі, та попередили, що професійні кіберзлочинці вже вдарили по декількох організаціях за допомогою схеми шифрування файлів.

Окрім цього, браузер Edge буде постійно звіряти інформацію з базами даних про розсекречені логіни і паролі – користувачі отримуватимуть інформацію у разі виявлення діяльності з боку кібершахраїв. Також власникам пристроїв надаватимуть поради, що дозволяють змінити конфіденційні дані з метою збереження високого рівня безпеки.

За останніми даними, один із найбезпечніших месенджерів Signal набуває популярності як в Україні, так і в США. Навіть Ілон Маск підтримав хвилю популярності і порадив користуватися Signal у себе в Твіттері. У чому його переваги, читайте у статті.