Тепер Microsoft дозволяє видаляти паролі з облікових записів Microsoft, щоб користувачі могли прийняти майбутні способи входу без паролів. Починаючи з сьогоднішнього дня, програмний гігант дозволить споживачам входити в облікові записи Microsoft за допомогою програми Microsoft Authenticator, Windows Hello, ключа безпеки або коду підтвердження, що приходить на SMS/адресу електронної пошти замість пароля. Про це пише TheVerge.

Нова опція з’явилася після того, як у березні Microsoft розпочала впровадження автентифікації без пароля для комерційних користувачів, щоб допомогти людям пристосуватися до реалій віддаленої роботи.

“Коли я думаю про безпеку, я думаю, що Ви повинні захищати всі аспекти свого життя”, – говорить Васу Яккал, корпоративний віце -президент з питань безпеки, відповідності та ідентичності Microsoft. “Вже недостатньо лише думати про роботу чи про будинок чи про щось ще між ними”.

Microsoft роками працює над концепцією безпарольного майбутнього, і пандемія лише прискорила ситуацію.

“Коли у Вас триває цифрове перетворення та бізнес має стати цифровим за короткий час … кількість цифрових просторів зростає в геометричній прогресії”, – пояснює Яккал. “Відповідно, кількість напрямків атаки збільшилася в геометричній прогресії, тому це стало для нас великим чинником у прискоренні багатьох наших ініціатив з безпеки”.

Сьогодні це важливий етап для “безпарольної” ініціативи Microsoft, після того, як компанія впровадила ключі безпеки у 2018 році та зробила вхід на Windows 10 без пароля у 2019 році. Понад 200 мільйонів людей уже використовують параметри без пароля, і Яккал з оптимізмом ставиться до прийняття серед споживачів.

Процес видалення пароля – відносно простий. Вам потрібно буде встановити мобільний додаток Microsoft Authenticator і зв’язати його з Вашим особистим обліковим записом Microsoft. Після цього Ви можете відвідати account.microsoft.com і вибрати додаткові параметри безпеки, а потім увімкнути облікові записи без пароля в розділі додаткової безпеки. Потім ШІ затверджуєте зміну у своєму додатку Authenticator, і Вам більше не потрібно вводити пароль. Ви завжди можете скасувати зміни та в майбутньому додати пароль до свого облікового запису Microsoft.

Переваги автентифікації без пароля – дуже очевидні. Більшість людей створюють свої власні паролі, і часто створювати хороші паролі, які є безпечними та  добре запам’ятовуються, не покладаючись на менеджер паролів –  є складним завданням. Люди також часто повторно використовують свої паролі, дозволяючи зловмисникам швидко входити в різні компрометовані облікові записи після кібератак на певну організацію та заміни паролів.

Google, Apple та інші програмні гіганти  також прагнуть зменшити залежність від паролів. Google Chrome вже дозволяє входити без пароля, а оновлення iOS 15 та macOS Monterey від Apple включають інтегровані ключі iCloud як заміну паролів більш безпечним процесом входу.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як стерти свій пристрій Android і скинути його до заводських налаштувань. ІНСТРУКЦІЯ

Як встановити Windows 10 з USB-накопичувача? ІНСТРУКЦІЯ

Топ найкращих хаків реєстру для Windows 10. ПОРАДИ

Як подбати про безпеку смартфона Вашої дитини? ІНСТРУКЦІЯ

Як підготувати комп’ютер, планшет або телефон перед його продажем? ПОРАДИ

Небезпечний WhatsApp: шахрайства, загрози і ризики безпеки в месенджері

PDF-файли зручні для розповсюдження документів, тому що вони однаково виглядають у всіх операційних системах та текстових редакторах, а також – коли документ треба роздрукувати. Як правило, Ви створюєте документи за допомогою іншого додатка, а потім конвертуєте їх у PDF.  Як конвертувати документ Microsoft Word у формат PDF? Про це читайте у статті.

До речі, ви вже можете дізнатись, як заархівувати та розпакувати файли у Windows 11. У новій ОС формат ZIP-файлу стискає дані та зменшує їх кількість, що прискорює передачу файлів та економить місце на диску. Ви також можете використовувати стиснення ZIP для об’єднання декількох файлів в один компактний пакет. Ось як заархівувати та розпакувати файли у Windows 11.

Зверніть увагу, під час пандемії більшість заходів була скасована або перенесена на онлайн-платформи. Через це досить популярними стали трансляції в Інтернеті, а разом з ними з’явились й нові ризики для безпеки особистих даних. У зв’язку з цим спеціалісти підготували поради, які допоможуть захистити Вас та Ваші пристрої під час відвідування стрімінгових сервісів.

Деякі смартфони відходять від відбитків пальців і використовують розпізнавання обличчя як  більш надійний засіб забезпечення біометричної безпеки. Якщо у Вас є телефон Samsung Galaxy, Ви, ймовірно, можете використовувати як відбитки пальців, так і розпізнавання обличчя, щоб увійти у телефон.