Зловмисник створив сайт, який повністю копіював дизайн сайту Державної допомоги в рамках програми “єПідтримка”. Він розмістив посилання на сайт у популярних соціальних мережах. Коли люди переходили за посиланням і вводили дані своїх карток, шахрай отримував доступ до їхніх рахунків і знімав гроші.
“З переходом громадян за посиланням з фішинговими формами по грошову допомогу від держави зловмисник отримував реквізити їхніх платіжних карток: номер, СVV код, термін дії та інші. У подальшому, маючи всю необхідну інформацію, правопорушник здійснював несанкціоноване втручання в інтернет-банкінг і транзакції з банківських рахунків потерпілих”, – йдеться в повідомленні Кіберполіції.
У такий спосіб зловмисник з липня по вересень 2023 року ошукав двох жінок та двох чоловіків. Загалом він викрав з карток постраждалих майже 16 тисяч гривень.
Злочинця викрили співробітники кіберполіції. У ході обшуків у його квартирі вилучили мобільні телефони, комп’ютерну техніку та інші докази злочинної діяльності.
Чоловікові загрожує позбавлення волі на строк до 8 років.
Нагадаємо, що нещодавно Кіберполіція викрила хакера, який “заробив” 3,5 млн грн на крадіжці даних.
Кіберполіція закликає громадян бути пильними:
- Ретельно перевіряйте адреси сайтів, на яких треба вводити конфіденційні дані.
- Не переходьте за посиланнями з незнайомих джерел.
- Зверніть увагу на URL-адресу сайту. Навіть одна невідповідність з адресою офіційного сайту може свідчити про те, що сайт шахрайський.
Якщо ви стали жертвою шахрайства, негайно зверніться до кіберполіції.