Правило не для всіх: Chrome попри налаштування не видаляв дані перегляду YouTube

3 хв. читання
Україномовний YouTube: 20 найкращих каналів про науку, історію, культуру та мистецтво

Коли Ви користуєтеся опцією “Видалення даних веб-перегляду” в Google Chrome, Ви, ймовірно,розраховуєте, що ця функція діє для всіх сайтів. Однак, як з’ясував один з розробників додатків для iOS, браузер не чіпав дані YouTube.

Джеф Джонсон у своєму блозі описав експеримент з Chrome версії 86.0.4240.75. За словами розробника, дані з сайту youtube.com не видаляються навіть після перезавантаження браузера.

На перший погляд Вам може здатися, що нічого страшного в цьому немає. Однак налаштування передбачає очищення даних усіх сайтів. Адже користувач переконаний, що жоден ресурс не повинен дізнатися про файли куків та кешу після очищення історії браузера.

У відповідь на зауваження представники Google пообіцяли випустити відповідне виправлення: “Ми вже знаємо про таку поведінку браузера. Є проблема некоректного очищення файлів cookies, встановлених веб-ресурсами, які належать Google. Ми вивчаємо проблему і плануємо незабаром випустити фікс”.

Очевидно,з виходом Google Chrome 86.0.4240.111 інтернет-гігант усунув описаний Джонсоном баг.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Фішингові листи: розпізнаємо шахрайство на реальному прикладі

Як вимкнути веб-камеру та мікрофон у Zoom? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити ім’я користувача у Twitter? – ІНСТРУКЦІЯ

Як виявити шахрайство з технічною підтримкою та уникнути його? Поради

Як виміряти рівень кисню у крові за допомогою Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як увімкнути нову функцію відстеження миття рук на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, оператор платіжної системи Mastercard готує до пробних випробувань банківську карту F.CODE Easy, що використовує відбитки пальців для підтвердження прав на транзакцію в платіжних терміналах магазинів.

Також з’явився мобільний додаток доповненої реальності #PrisonersVoice, який привертає увагу міжнародної спільноти до українських бранців Кремля та до системного порушення Російською Федерацією прав людини загалом.

До речі, експерт з інтернет-безпеки, “білий хакер” із Нідерландів Віктор Геверс, відомий тим, що зміг зайти на екаунт президента США Дональда Трампа в 2016 році, повторив свій “успіх” в 2020 році.

Окрім цього, кіберзлочинне угруповання викрало понад 3 Тб приватних відео та розмістило їх на сайтах для дорослих. Серед викладених матеріалів були як відверто інтимні, так і цілком буденні. Зловмисники отримали доступ до понад 50 тисяч особистих IP-камер, що дозволило зібрати колекцію відеоматеріалів.

А 30-річний житель Івано-Франківщини створив веб-сайти, де на платній основі надавав доступ до перегляду фільмів. Засновник онлайн-кінотеатрів не мав дозволів від правовласників на розповсюдження їхніх творів та порушив авторські права двох іноземних кінокомпаній.

Поділитися
Exit mobile version