Під час зустрічі секретаря РНБО Олексія Данілова з представниками найбільших міжнародних компаній, що спеціалізуються на кібербезпеці, сторони обговорили співпрацю на постійній основі.
Про це повідомляє прес-служба РНБО.
“Кібербезпека не є проблемою кожної окремої держави. У разі виявлення загрози ми розуміємо, що вона може зачепити не одну окремо взяту країну. Спільними зусиллями боротися з такими загрозами набагато ефективніше. Тому нині нам необхідно налагодити механізм співпраці у питанні захисту від кіберзагроз”, – цитує Данілова прес-служба.
Як зазначається, така співпраця відбуватиметься на постійній основі на платформі Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК – робочого органу РНБО України) та представників американських компаній-виробників технологій та обладнання для кібербезпеки та захисту: Cisco, Fortinet, IBM, MicroFocus, Microsoft та ізраїльської Radware.
Секретар РНБО наголосив на необхідності розробки ефективних механізмів такого співробітництва та висловив готовність надавати всебічну підтримку цьому процесу.
Під час зустрічі співробітники Апарату РНБО України презентували можливості НКЦК та обговорили питання обміну передовим досвідом у забезпеченні кібербезпеки. Крім того, сторони обговорили співпрацю Апарату РНБО України з приватними міжнародними компаніями для розбудови технічного майданчика НКЦК.
В прес-службі нагадали, що секретар РНБО України неодноразово зазначав, що сфера кібербезпеки є одним з найважливіших пріоритетів діяльності Ради. Також Указом Президента України Володимира Зеленського від 28.01.2020 № 27/2020 внесено зміни, які мають на меті покращення ефективності роботи Центру.
Нагадаємо, використовуючи реквізити платіжних карток громадян інших держав, зловмисник купував товари в Інтернет-магазинах. Далі продавав їх у соціальних мережах українцям.
Окрім цього, прогалини в безпеці знайдені в продуктах Amazon, Apple, Google, Samsung, Raspberry, Xiaomi, а також точках доступу від Asus і Huawei.
До речі, рекламні агенції, що надавали послуги з розміщення реклами, в тому числі на сайтах онлайн-кінотеатрів, своєю діяльністю забезпечували функціонування ресурсів з піратським контентом.
Зверніть увагу, цього року Facebook святкує 16 років від дати створення. За цей час багато користувачів активно наповнювали власні сторінки сотнями фото, даними про місця навчання чи роботи, сім’ю та друзів. Щоб така “колекція” особистої інформації не була використана у зловмисних цілях, власникам потрібно регулярно переглядати та змінювати параметри конфіденційності власної сторінки.
Також довгий час більшість користувачів вважали, що загроз для Linux значно менше, ніж для Windows чи macOS. Однак останнім часом комп’ютерні системи та додатки на базі цієї операційної системи все частіше стають об’єктами атак кіберзлочинців.