Розвідувальний союз Австралії, Канади, Нової Зеландії, Великобританії та США під назвою “П’ять очей” в черговий раз вимагає вбудувати бекдори в додатки, що дозволяють шифрувати листування і дані користувачів.
Під приціл ініціаторів потрапили такі популярні месенджери, як Signal, Telegram, Facebook Messenger і WhatsApp. Усі ці програми, на думку влади вказаних вище країн, створюють загрозу громадській безпеці, повідомляє South China Morning Post.
Найвищі посадові особи з правоохоронних органів Австралії, Великобританії, Канади, Нової Зеландії та США заявили в опублікованій у неділю, 11 жовтня, заяві, що зростання наскрізних зашифрованих додатків, які унеможливлюють офіційний контроль, таких як Signal, Telegram, Facebook Messenger і WhatsApp – “створюють значні виклики громадській безпеці”.
Паралельно альянс “П’ять очей” закликає вжити заходів і зазначає, що питання конфіденційності листувань користувачів не повинен йти попереду потреб правоохоронців, оскільки останні протистоять серйозним правопорушенням в цифровому просторі.
“Існує дедалі більший консенсус між урядами та міжнародними установами щодо необхідності вживати заходів, – сказали вони. – Хоча шифрування є життєво важливим, а конфіденційність та кібербезпека повинні бути захищені, це не повинно виходити за межі того, щоб повністю виключити правоохоронні органи та не дозволяти їм діяти проти незаконного вмісту та незаконної діяльності в Інтернеті”.
До вимог об’єднання приєдналися Японія та Індія. При цьому ініціатори вважають за необхідне впроваджувати “бекдори” таким чином, щоб правоохоронці не змогли без вагомої причини користуватися доступом до листуванням користувачів.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Шахрайство, оманливий дизайн, або як торгові сайти змушують Вас витрачати більше?
Найпоширеніші схеми кіберзлочинців та способи захисту від них. Поради
Як користуватися спеціальними піктограмами програм на Вашому iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ
Як перемістити програми з бібліотеки додатків на головний екран на iPhone?– ІНСТРУКЦІЯ
Чим Вам загрожує підключення невідомих USB? Поради із захисту
Як зробити Chrome веб-браузером за замовчуванням на iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ
Кібератаки та шкідливі програми – одна з найбільших загроз в Інтернеті. Дізнайтеся з підбірки статей, як виникло шкідливе програмне забезпечення та які є його види, що таке комп’ютерний вірус, про усі види шкідливого ПЗ тощо.
До речі, дослідники розкрили подробиці про критичну уразливість в додатку Instagram для Android, експлуатація якої дозволяла віддаленим зловмисникам перехопити контроль над цільовим пристроєм шляхом відправки спеціально створеного зображення.
Цікаво знати, що кіберполіція затримала злочинну групу, яка за допомогою скімінгових пристроїв виготовляла дублікати банківських карток. Далі з цих карток знімали готівку. За це зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення.
Також після додавання до свого функціоналу аудіо-твітів для iOS у червні, Twitter зараз експериментує з ідеєю дозволити людям записувати та надсилати голосові повідомлення за допомогою прямих повідомлень.
Важливо знати, що хакерам вдалося обійти захист iOS 14 на пристроях, що базуються на процесорі Apple A9.