Штучний інтелект вміє визначати Covid-19 за звуком кашлю

4 хв. читання
COVID 19

Люди, які інфіковані COVID-19, але не мають симптомів, не виявляють помітних фізичних ознак хвороби. Таким чином, вони з меншою ймовірністю будуть проходити тестування на вірус і можуть неусвідомлено поширити інфекцію серед інших.

Однак навіть під час безсимптомного перебігу хвороби Covid-19 можна виявити. Дослідники з Массачусетського технологічного інституту виявили, що безсимптомні хворі можуть відрізнятися від здорових людей своїм кашлем. Людське вухо ці відмінності не вловлює, але штучний інтелект дуже добре відрізняє покашлювання заражених від кашлю тих, хто зовсім не хворий.

Модель навчали на десятках тисяч зразків кашлю, які учасники експерименту відправляли дослідникам. Згодом модель успішно ідентифікувала кашель підтверджених хворих коронавірусом у 98,5% і безсимптомних хворих – в 100% випадків.

На сьогоднішній день дослідники зібрали понад 70 тисяч записів, кожен з яких містить кілька прикладів кашлю, всього близько 200 тисяч семплів. Близько 2500 записів були представлені людьми, у яких було підтверджено наявність коронавіруса, в тому числі в безсимптомній формі.

Вчені створили нейромережу, яку навчили за допомогою записів, зроблених в ході розмов по телефону або дзвінків в різних месенджерах.

В ході дослідження були використані попередні напрацювання вчених, в яких записи вимушеного кашлю використовували для прогнозування розвитку хвороби Альцгеймера. Ця патологія пов’язана не тільки з погіршенням пам’яті, але і з нервово-м’язової деградацією, такою як ослаблення голосових зв’язок.

Після навчання нейромережа точно ідентифікувала за кашлем 98,5% людей, у яких було підтверджено наявність Covid-19. У тому числі модель визначила 100% безсимптомних хворих, чий результат тесту на коронавірус був позитивним. Стаття про розробку опублікована у виданні IEEE Journal of Engineering in Medicine and Biology.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Фішингові листи: розпізнаємо шахрайство на реальному прикладі

Як вимкнути веб-камеру та мікрофон у Zoom? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити ім’я користувача у Twitter? – ІНСТРУКЦІЯ

Як виявити шахрайство з технічною підтримкою та уникнути його? Поради

Як виміряти рівень кисню у крові за допомогою Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як увімкнути нову функцію відстеження миття рук на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, оператор платіжної системи Mastercard готує до пробних випробувань банківську карту F.CODE Easy, що використовує відбитки пальців для підтвердження прав на транзакцію в платіжних терміналах магазинів.

Також з’явився мобільний додаток доповненої реальності #PrisonersVoice, який привертає увагу міжнародної спільноти до українських бранців Кремля та до системного порушення Російською Федерацією прав людини загалом.

До речі, експерт з інтернет-безпеки, “білий хакер” із Нідерландів Віктор Геверс, відомий тим, що зміг зайти на екаунт президента США Дональда Трампа в 2016 році, повторив свій “успіх” в 2020 році.

Окрім цього, кіберзлочинне угруповання викрало понад 3 Тб приватних відео та розмістило їх на сайтах для дорослих. Серед викладених матеріалів були як відверто інтимні, так і цілком буденні. Зловмисники отримали доступ до понад 50 тисяч особистих IP-камер, що дозволило зібрати колекцію відеоматеріалів.

А 30-річний житель Івано-Франківщини створив веб-сайти, де на платній основі надавав доступ до перегляду фільмів. Засновник онлайн-кінотеатрів не мав дозволів від правовласників на розповсюдження їхніх творів та порушив авторські права двох іноземних кінокомпаній.

Поділитися
Exit mobile version