Платформа обміну повідомленнями, орієнтована на конфіденційність, Signal впроваджує нову платіжну систему, що дозволяє користувачам надсилати та отримувати кошти без шкоди для їх анонімності. Про це повідомив Techradar.

Нова система базується на маловідомій криптовалюті під назвою MobileCoin, що характеризується швидкістю транзакцій та простотою використанням на мобільних платформах. Цифрова валюта поділяє низку рис із популярними криптовалютами Monero та Zcash, які спеціалізуються на абсолютно анонімних та невідстежуваних операціях. Під час тестових випробувань функція платежів буде доступна лише для користувачів у Великобританії та виключно на мобільних пристроях. За даними Signal, це частково пов’язано з тим, що MobileCoin в цей час не входить до списку жодної криптовалютної біржі в США, але компанія сподівається, що найближчим часом вона зможе здійснювати платежі для ширшої аудиторії.

Signal скористався моментом зростання власної популярності, спричиненим суперечливим оновленням політики конфіденційності WhatsApp, яке спонукало мільйони користувачів шукати альтернативні месенджери. Прагнучи використати цей імпульс,  команда Signal наполегливо працювала над розробкою широкого спектру доступних функцій. Нещодавні доповнення включають дзвінки на декількох пристроях, наскрізне шифрування для відеоконференцій, а тепер і криптовалютні платежі.

Що відрізняє нову платіжну систему Signal, так це те, що користувачі не будуть зобов’язані пов’язувати банківський рахунок з месенджером для надсилання або отримання грошей. Блокчейн, що лежить в основі криптовалюти MobileCoin, також побудований таким чином, щоб захищати особистість відправника та одержувача, а також приховувати суми транзакцій.

“Існує відчутна різниця у відчутті того, як це – спілкуватися через Signal, знаючи, що за тобою не стежать і не слухають, порівняно з іншими платформами зв’язку”, – сказав Моксі Марлінспайк, генеральний директор Signal. “Я хотів би потрапити у світ, де Ви не тільки можете це відчути, коли розмовляєте зі своїм терапевтом через Signal, але і коли платите своєму терапевту за сеанс через Signal”.

Однак Signal потребує вирішення низки невирішених питань, перш ніж нова система платежів може бути прийнята масово. Найбільш очевидною проблемою є обмежена доступність криптовалюти MobileCoin, яка в цей час котирується лише на одній біржі, FTX. І на відміну від деяких старих криптовалют, MobileCoin не підтримується роздрібною торгівлею, тобто користувачам доведеться перейти на фіатну валюту, щоб придбати товари та послуги. Ще складніше вирішити питання волатильності, яке вражає майже всі основні криптовалюти. Наприклад, протягом останніх десяти днів вартість однієї одиниці MobileCoin змінилася з приблизно 7 до понад 60 доларів. Цей рівень нестабільності наражає користувачів на ризики можливих втрат, якщо ціна токена стрімко впаде або зросте відразу після покупки.

Однак Марлінспайк визнає ці виклики і залишається впевненим щодо здатності своєї компанії знаходити життєздатні обхідні шляхи. За його словами, це означає можливість позбутися нагляду за транзакціями та надати людям простий і повністю приватний спосіб надсилання та отримання грошей.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як відновити видалені публікації чи історії в Instagram? ІНСТРУКЦІЯ

Як захистити Вашу конфіденційність в Інтернеті, якщо режим анонімного перегляду у Chrome виявився слабким?

Чому у Вас є як мінімум три мільярди причин змінити пароль облікового запису?

Злам веб-сайту: сім ознак, що свідчать про це

Як підвищити захист екаунта в Twitter? ПОРАДИ

Нагадаємо, що майже всі найпопулярніші програми Android використовують компоненти з відкритим вихідним кодом, але багато з цих компонентів застаріли і мають як мінімум одну небезпечну уразливість. Через це вони можуть розкривати персональні дані, включаючи URL-адреси, IP-адреси і адреси електронної пошти, а також більш конфіденційну інформацію, наприклад, OAuth-токени, асиметричні закриті ключі, ключі AWS і web-токени JSON.

Окрім цього, фахівці компанії AdaptiveMobile Security повідомили подробиці про небезпечну проблему в технології поділу мережі 5G. Уразливість потенційно може надати зловмисникові доступ до даних і дозволити здійснювати атаки типу “відмови в обслуговуванні” на різні сегменти мережі 5G оператора мобільного зв’язку.

Також дослідники безпеки виявили в Google Play і Apple App Store сотні так званих fleeceware-додатків, які принесли своїм розробникам сотні мільйонів доларів.

До речі, в даркнеті виявили оголошення про продаж підроблених сертифікатів про вакцинацію і довідок про негативний тест на Covid-19. Крім того, число рекламних оголошень про продаж вакцин від коронавірусу збільшилося на 300% за останні три місяці.

Двох зловмисників з Кривого Рогу викрили у привласненні 600 тисяч гривень шляхом перевипуску сім-карт. Отримавши мобільний номер, зловмисники встановлювали дані про особу, яка раніше його використовувала. Для цього вони авторизувалися у різних мобільних додатках, зокрема поштових служб, державних, комунальних та медичних установ, використовуючи функцію відновлення паролю.