З 29 червня в силу вступило рішення влади США про посилення експортних обмежень щодо Росії, Китаю і Венесуели. Як повідомляється в документі Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США, що відповідає за експортний контроль, поставки певних товарів, включаючи напівпровідники і комп’ютерні системи, навіть для цивільних споживачів потребуватимуть ліцензії.
Нове правило змінює трактування поняття “військове використання” і додає під це визначення всі товари, пов’язані з військовою продукцією, включаючи різне устаткування і програмне забезпечення для роботи атомних реакторів, напівпровідникові прилади, вимірювальну апаратуру тощо.
Наприклад, поставка iPhone або копії ОС Microsoft Windows військовому користувачеві в Росії або Китаї стала практично неможливою.
Також посилені умови видачі ліцензій на експорт американської продукції подвійного і військового призначення в Китай. Як повідомило відомство, ця зміна пов’язана з злиттям цивільного і військового секторів в країнах. Рішення було прийнято з метою підтримки національної безпеки і завдань зовнішньої політики США. До цих пір американські компанії могли постачати різні категорії товарів військовим структурам Китаю, якщо ці матеріали не призначалися для використання у військових цілях. Тепер і в цьому випадку їм доведеться отримувати спеціальні ліцензії.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
ЯК ПОСТІЙНО ВІДКРИВАТИ ПОСИЛАННЯ У CHROME, А НЕ У SAFARI НА ПРИСТРОЯХ IOS? ІНСТРУКЦІЯ
ЯК НАДСИЛАТИ ПОВІДОМЛЕННЯ У WHATS APP ЗІ СВОГО КОМП’ЮТЕРА? – ІНСТРУКЦІЯ
ОГЛЯД УСІХ ПЛАНШЕТІВ ВІД APPLE: ЯКИЙ IPAD ВАРТИЙ ВАШОЇ УВАГИ?
Нагадаємо, Mac переживає ще одну величезну зміну процесора. До кінця 2020 року Apple випустить Mac, які містять “Apple Silicon”, як і iPad та iPhone. Ось що означає кінець процесорів Intel для майбутнього Mac. Новий macOS 11.0 Big Sur, який очікують восени 2020 року, стане першою версією macOS, яка підтримує цю нову архітектуру.
Також Apple на всесвітній конференції розробників Worldwide Developers Conference (WWDC) 2020 анонсувала нові функції конфіденційності та безпеки для користувачів iOS і macOS.
Окрім цього, після років спекуляцій та чуток, Huawei офіційно представила свою операційну систему Harmony OS в 2019 році. Можна сказати, що було поставлено більше питань, ніж відповідей. Як це працює? Які проблеми вона вирішує? І це продукт ворожнечі між Huawei та урядом США?
До речі, хакери використовували шкідливе програмне забезпечення, через яке викрадали реквізити банківських електронних рахунків громадян США, Європи, України та їхні персональні дані. Зокрема, через електронні платіжні сервіси, у тому числі заборонені в Україні російські, вони переводили викрадені гроші на власні рахунки у вітчизняних та банках РФ і привласнювали.
Хакери зараз користуються сервісом Google Analytics для крадіжки інформації про кредитні картки із заражених сайтів електронної комерції. Відповідно до звітів PerimeterX та Sansec, хакери зараз вводять шкідливий код, призначений для крадіжки даних на компрометованих веб-сайтах.