У найближчі дні стрімери, які транслюють свої ігрові сесії через Twitch, будуть шоковані результатами їхньої “успішності”, оскільки кількість їхніх послідовників та статистика переглядів, ймовірно, різко впаде. Причина? Мільйони ботів.

Як повідомляє PC Magazine, Twitch виявив, що понад 7,5 мільйона екаунтів-ботів “надувають” як число підписників, так і кількість переглядів  стрімів реальних учасників. Зараз триває робота з видалення всіх ідентифікованих облікових записів ботів, що призведе до зниження кількості підписників та переглядів. В одному випадку видатний стрімер xQc зафіксував зменшення кількості своїх фоловерів з 8,1 до 5,9 мільйона. Ще один стрімер на ім’я Ченс “Содапоппін” Морріс втратив 45% своїх підписників (приблизно 2,8 мільйона).

Незважаючи на те, що Twitch пропонує користувачам можливість повідомляти про фейкові екаунти, в екаунті Twitch у Twitter пояснюється, як більшість цих фальшивих екаунтів були виявлені за допомогою “постійної технології машинного навчання”. На своїх  офіційних сторінках у соціальних мережах Twitch заявляє, що масове ботоводство  – погана річ, оскільки: “Штучна підписка та масове використання ботів обмежують можливості зростання для чесних стрімерів і завдають шкоди спільноті в цілому”.

Якщо Ви – стрімер Twitch, який відчуває явну накрутку підписників, адміністрація ресурсу не хоче, щоб Ви панікували. Натомість просто продовжуйте користуватися сервісом, як зазвичай, повідомляючи про будь-які докази масового використання ботів на своєму каналі. З іншого боку, якщо виявиться, що Ви причетні до подібних речей, очікуйте, що Twitch заморозить Ваш екаунт – можливо, на невизначений час.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як відновити видалені публікації чи історії в Instagram? ІНСТРУКЦІЯ

Як захистити Вашу конфіденційність в Інтернеті, якщо режим анонімного перегляду у Chrome виявився слабким?

Чому у Вас є як мінімум три мільярди причин змінити пароль облікового запису?

Злам веб-сайту: сім ознак, що свідчать про це

Як підвищити захист екаунта в Twitter? ПОРАДИ

Нагадаємо, що майже всі найпопулярніші програми Android використовують компоненти з відкритим вихідним кодом, але багато з цих компонентів застаріли і мають як мінімум одну небезпечну уразливість. Через це вони можуть розкривати персональні дані, включаючи URL-адреси, IP-адреси і адреси електронної пошти, а також більш конфіденційну інформацію, наприклад, OAuth-токени, асиметричні закриті ключі, ключі AWS і web-токени JSON.

Окрім цього, фахівці компанії AdaptiveMobile Security повідомили подробиці про небезпечну проблему в технології поділу мережі 5G. Уразливість потенційно може надати зловмисникові доступ до даних і дозволити здійснювати атаки типу “відмови в обслуговуванні” на різні сегменти мережі 5G оператора мобільного зв’язку.

Також дослідники безпеки виявили в Google Play і Apple App Store сотні так званих fleeceware-додатків, які принесли своїм розробникам сотні мільйонів доларів.

До речі, в даркнеті виявили оголошення про продаж підроблених сертифікатів про вакцинацію і довідок про негативний тест на Covid-19. Крім того, число рекламних оголошень про продаж вакцин від коронавірусу збільшилося на 300% за останні три місяці.

Двох зловмисників з Кривого Рогу викрили у привласненні 600 тисяч гривень шляхом перевипуску сім-карт. Отримавши мобільний номер, зловмисники встановлювали дані про особу, яка раніше його використовувала. Для цього вони авторизувалися у різних мобільних додатках, зокрема поштових служб, державних, комунальних та медичних установ, використовуючи функцію відновлення паролю.