Розробники Google Chrome усунули баг, через який встановлені в Windows 10 антивірусні програми могли блокувати створювані браузером файли.

Раніше користувачі відзначили дивне спрацьовування захисного софту при додаванні, наприклад, закладок в Chrome. Як правило, антивірусні програми в якості запобіжних заходів блокують нові файли, щоб в подальшому їх можна було просканувати на шкідливу складову і помістити за необхідності на карантин, пише Bleeping Computer.

На комп’ютерах із встановленою системою Windows 10 такий підхід призвів до проблем з файлами, створеними Google Chrome. Відомо, що баг проявлявся під час використання “ImportantFileWriter”.

“Антивірусні програми та інші встановлені в системі сканери могли блокувати нові файли, що призводило до проблем з закладками в браузері. Проблема виникала при використанні ImportantFileWriter для створення файлів”, – пояснює Брюс Доусон, один з розробників Google.

На практиці користувачі Windows 10 не могли додати закладки в Chrome або ж стикалися з проблемами під час передачі файлів. За повідомленнями Windows Latest, розробники Chromium усунули баг в Chrome, тепер браузер не конфліктує з антивірусними програмами в системі Windows 10

В основі виправлення лежить неодноразове виконання методу ReplaceFile, що дозволяє уникниути спрацьовування антивірусу. Також зміни в коді враховують і машинне навчання, завдяки якому Chromium буде знаходити оптимальну кількість спроб, необхідну для усунення конфлікту із захисним софтом.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як змінити обліковий запис Google за замовчуванням на комп’ютері? – ІНСТРУКЦІЯ

Як використовувати Google Duo для здійснення відеодзвінків? – ІНСТРУКЦІЯ

Як безпечно вітати, спілкуватися, святкувати через Інтернет? Поради

Як додавати, редагувати або видаляти збережені паролі в Microsoft Edge? – ІНСТРУКЦІЯ

Як швидко очистити всі сповіщення на Mac? ІНСТРУКЦІЯ

Зверніть увагу, більшість фішинг-кампаній працюють шляхом використання імен відомих компаній, брендів та продуктів. Мета зловмисників – змусити користувачів думати, що початкове повідомлення надходить від законної особи, збільшуючи тим самим шанси, що Ви натиснете та ініціюєте завантаження шкідливого програмного забезпечення.

Окрім цього, Google Project Zero розкрив уразливість “нульового дня” у Windows, спричинену неправильним виправленням CVE-2020-0986  – недоліка безпеки, шо став відомим з кампанії, яка отримала назву Operation PowerFall.

До речі, через одинадцять місяців після того, як компанія Microsoft офіційно припинила технічну підтримку операційної системи Windows 7, Google нарешті закликала розробників Chromium припинити використання цієї ОС.