Check Point Research, дослідницький підрозділ Check Point Software Technologies Ltd., провідного постачальника рішень в галузі кібербезпеки, виявила уразливість системи безпеки в функції фільтрації зображень WhatsApp.

Застосувавши певні фільтри до спеціально створеного зображення і відправивши його потенційній жертві, зловмисник міг скористатися уразливістю і отримати доступ до конфіденційної інформації з пам’яті WhatsApp.

Уразливість пов’язана з функцією фільтрації зображень в WhatsApp.

Фільтрація зображень – це процес, за допомогою якого пікселі вихідного зображення змінюються для досягнення деяких візуальних ефектів, таких як розмиття або чіткість.

В ході дослідження фахівці Check Point Research з’ясували, що перемикання між різними фільтрами в створених GIF-файлах призводило до збою WhatsApp. Дослідники визначили один з збоїв як пошкодження пам’яті і негайно повідомили про проблему в WhatsApp, який назвав уразливість CVE-2020-1910, докладно описавши її як проблему читання і запису за межами допустимого діапазону.

За оцінками компанії, через WhatsApp щодня відправляється понад 55 мільярдів повідомлень, включаючи 4,5 мільярда фотографій і один мільярд відео.

Check Point Research представив свої висновки WhatsApp 10 листопада 2020 року. WhatsApp перевірив, визнав проблему безпеки і розгорнув виправлення у версії 2.21.2.13, вказавши уразливість в своєму лютневому оновленні з рекомендаціями щодо безпеки.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Чому три випадкових слова – це найкращий пароль? ІНСТРУКЦІЯ

Як не стати жертвою програм-вимагачів? ПОРАДИ

Якими будуть нові смартфони Galaxy Z Fold 3 та Z Flip 3? ОГЛЯД

Як уникнути шахрайських схем із використанням deepfake-відео? ПОРАДИ

Навіщо інші антивіруси, якщо у Вас є Windows Defender? ПОРАДИ

Як налаштувати режим “Не турбувати” на телефонах Samsung Galaxy? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, ізраїльський виробник рішень для верифікації та забезпечення прозорості в мобільних та online-екосистемах GeoEdge повідомив про виявлення першої у світі кібератаки на домашні IoT-пристрої з використанням шкідливої реклами.

Також баг на офіційному сайті виробника автомобілів Ford Motor відкривав конфіденційні дані, доступ до яких міг отримати будь-який хакер. Серед інформації були бази даних клієнтів, відомості про співробітників тощо.

Окрім цього, американська трубопровідна компанія Colonial Pipeline виплатила 4,4 мільйона доларів хакерам, які викрали особисті дані майже 6 тисячам нинішніх та колишніх працівників компанії. Colonial Pipeline була вимушена сплатити викуп через ймовірність загрози газової кризи.

І майже анекдотична ситуація трапилася із розробником шкідливих програм, який розпочав їх тестування у своїй системі, щоб випробувати нові функції, а згодом дані потрапили на розвідувальну платформу хакерів. Мова йде про розробника Raccoon – трояна-викрадача інформації, який може збирати дані з десятків програм.