Нова версія Android Q пропонує безліч візуальних і функціональних поліпшень в порівнянні з Android Pie.

В Android Q Beta 5 з’являться нові жести навігації в стилі iPhone. Схожі навігаційні жести з’явилися в Android Q Beta 3 в травні разом з новим жестом Назад, який спрацьовує від свайпу від правого або від лівого краю екрана. В Android Q Beta 4 в порівнянні з третьою бета-версією багато жестів були помітно покращені. Завдяки видозміненій і більш тонкій навігаційній панелі змінився також спосіб виклику Google Асистента.

Деякі розробники в коді нової бета-версії і з’ясували, що одним із способів викликати Асистента є свайп від одного з нижніх кутів до центру екрану.

Користувач ресурсу Reddit під ніком Charizarlslie поділився деякими міркуваннями з приводу поліпшень навігаційних жестів, які принесе наступна Android Q Beta 5. Стверджуючи, що вони є частиною спеціальної збірки, наданої американським операторам, користувач поділився відео, в якому демонструє те, як працюють нові жести для виклику Google Асистента. Щоб зробити жест більш видимим, інтерфейс тепер має візуальні підказки по кутах у вигляді вигнутих ліній.

На відео видно, як ці закруглені лінії пульсують, щоб привернути увагу користувача. Подібний жест у вигляді свайпу від кутів ми вже бачили на смартфонах від OnePlus і Huawei, де вони були вбудовані в систему навігації, але жоден із виробників не замислювався про те, щоб зробити їх видимими. Замість цього звернули увагу на використання кнопки живлення для запуску Асистента.

Крім цих нових візуальних підказок по кутах, тепер є нова анімація уздовж нижньої частини екрану, а саме дві різнокольорові лінії, які тягнуться від країв екрану і зустрічаються в центі.

В Android Q beta 5 з’явилася можливість налаштовувати чутливість жесту. Деякі бета-тестери відчували деякий дискомфорт через нову системи навігації, оскільки жест Назад заважає нормально функціонувати боковому меню в декількох додатках, адже доступ до нього також здійснюється за допомогою свайпу вправо від лівого краю екрана. Google вирішила виправити це, трохи ускладнивши процес. Тепер, для здійснення жесту Назад потрібно свайпнути від лівого краю екрана двічі.

Можливо, щоб переконатися, що елементи інтерфейсу, що викликаються свайпом від лівого краю екрана, не заважають новому жесту Назад, користувачам не завадила б можливість налаштовувати чутливість останнього. І ця функція якраз також з’явилася в новій бета-версії Android Q.

Також змінилася кнопка повороту екрану. В Android Q beta 4 кнопка повороту екрану частково перекривалася панеллю навігації, але тепер вона стала більше і трохи зміщена вгору. Зміна, звичайно, виключно естетична, але вона, безумовно, зробить кнопку помітнішою.

До речі, Google тестує окрему панель управління відтворенням, яка буде вбудована в інтерфейс настільної версії Chrome.

Також уразливість в офіційному додатку відомого циркового колективу Cirque du Soleil виявили фахівці антивірусної компанії ESET.

Окрім цього, Кіберкомандування США (United States Cyber Command) попередило про експлуатацію кіберзлочинцями уразливості в поштовому клієнті Outlook з метою впровадження шкідливого програмного забезпечення в урядові мережі.