В Києві викрили мережу шахрайських обмінників

3 хв. читання
Police 15

На онлайн-ресурсі та у філіях установи надавалися послуги з обміну електронних валют, заборонених в Україні. Крім того, установа привласнювала гроші громадян. За це власнику мережі загрожує до восьми років за ґратами.

Працівники Управління протидії кіберзлочинам Києва спільно зі слідчими поліції міста та спецпризначенцями викрили мережу обмінників у незаконних діях з електронними валютами та шахрайському заволодінні грошима громадян.

Кіберполіція встановила, що фінансова компанія пропонувала послуги з обміну заборонених в Україні електронних валют як онлайн, так і у філіалах установи. Також встановлено, що компанія привласнила гроші громадянина, які отримала для проведення обміну.

Власником мережі виявився 35-річний житель столиці. За його місцем проживання, в автомобілі, а також в офісах установи правоохоронці провели обшуки. За результатами вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, “чорнові” записи та мільйон гривень готівкою.

Наразі правоохоронці встановлюють коло потерпілих від шахрайства осіб. Також встановлюється сума збитків.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Чому варто дотримуватись максимальної приватності Вашого профілю і сторінки у соцмережах

10 кращих застосунків для Android та iOS, які допоможуть Вам у навчанні

Чому слід оновлювати програмне забезпечення? Поради

Як заблокувати небажаний контакт у Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зупинити відстеження небажаними програмами Вашої точної геолокації? ІНСТРУКЦІЯ

Як захистити екаунт TikTok? Поради

Нове сімейство троянських шкідливих програм виявили фахівці з кібербезпеки. Загроза поширюється через шкідливі торенти та використовує численні прийоми, щоб отримати якомога більше криптовалюти від жертв, та при цьому уникнути виявлення.

Також компанії Apple і Google оголосили, що в майбутніх версіях операційних систем iOS і Android буде реалізована система відстеження поширення COVID-19, для використання якої раніше була потрібна установка окремого додатка.

Зверніть увагу, як з’ясували фахівці компанії Palo Alto Networks, найчастіше зловмисники імітують сайти Microsoft, Facebook, Netflix, PayPal, Apple, Royal Bank of Canada, LinkedIn, Google, Apple iCloud, Bank of America, Dropbox, Amazon і Instagram.

До речі, Apple випадково дозволила шкідливій програмі Shlayer працювати на macOS. Шкідливе ПЗ було замасковано під оновлення для Adobe Flash Player і пройшло необхідну верифікацію в Mac App Store.

Співробітники Mozilla провели нове дослідження, яке підтвердило, що історія переглядів браузера дозволяє ідентифікувати користувачів. Вони з’ясували, що більшість користувачів слідують звичними схемами перегляду веб-сторінок, і це дозволяє онлайн-рекламодавцям створювати їх точні профілі.

Поділитися
Exit mobile version