Оскільки все більший обсяг нашої роботи виконується у браузері, Mozilla повністю переробила  свій Firefox, щоб надати користувачам безпечніший, спокійніший та корисніший досвід роботи в Інтернеті.

Оновлений браузер компанії оснащений спрощеною навігацією, впорядкованими меню, новими вкладками, призначеними для підвищення продуктивності, і менш частими сповіщеннями, щоб забезпечити користувачам новий новий веб-досвід кожного разу, коли вони використовують Firefox. Усі ці зміни розроблені, щоб полегшити користувачам концентрацію на  часто виконуваних задачах, одночасно маючи можливість легко дістатися туди, куди їм потрібно перейти в Інтернеті.  Про ці оновлення розповідає Techradar.

Використання програмного забезпечення для відеоконференцій, такого як Google Meet, тепер стане простішим у Firefox, оскільки Mozilla спростила підказки щодо функцій камери та мікрофона, завдяки чому користувачі зможуть переглядати всі свої веб-дзвінки та зустрічі з меншою кількістю кліків.

Що стосується захисту конфіденційності, Mozilla розширила загальний захист файлів cookie до режиму приватного перегляду, щоб користувачі могли спокійно знати, що файли cookie не відстежують їх в Інтернеті, оскільки браузер створює окремий простір для кукі з кожного веб-сайту, який вони відвідують.

Перш ніж перепроектувати Firefox, Mozilla спочатку детальніше вивчила, яким чином люди проводять час у цьому браузері. Інженери компанії зробили це, спостерігаючи за кліками у Firefox протягом місяця, щоб виявити, що з 17 мільярдів кліків, які відбуваються щомісяця, 43 відсотки знаходяться на панелі вкладок, близько 33 відсотків знаходяться на панелі навігації та близько п’яти відсотків на панелі закладок                         .

Вони також уважно ознайомилися з тим, як люди взаємодіють з трьома меню Firefox (меню правою кнопкою миші, “меню -фрикадельки” та “меню-гамбургер”), щоб побачити, яким з них користувачі віддали перевагу. Меню,  що з’являється при кліку правою кнопкою миші, і меню з трьома паралельними рядками (“гамбургер”) праворуч від адресного рядка були найпопулярнішими, саме тому Mozilla виключила “меню фрикадельки (три крапки в кінці адресного рядка) зі свого редизайну Firefox.

SVP із Firefox в Mozilla, Селена Декельман надала подальше розуміння абсолютно нового дизайну браузера у своєму повідомленні в блозі, сказавши:

“Завдяки цій ідеї ми хотіли створити місце, яке було б свіжим та сучасним, і зберегло б такі речі, як іконки та меню, в тому ж стилі. Це означало використання простого дизайну та зрозумілої мови, щоб зменшити когнітивне навантаження у людей,  і по суті, швидше привести їх туди, куди вони хотіли піти. Це також означало скасування нав’язливих попереджень та повідомлень, щоб уникнути неприємних вражень та забезпечити більш заспокійливе середовище. Протягом усього цього процесу наша надзвичайна команда дизайнерів справді думала про кольорову гаму, іконки та інші елементи дизайну  і хотіла зробити їх більш вишуканими та гармонійними”.

Зацікавлені користувачі можуть завантажити останню версію Firefox з веб-сайту Mozilla для своїх настільних та мобільних пристроїв, щоб випробувати новий зовнішній вигляд та інші функції браузера.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як завантажити дані Google Maps? ІНСТРУКЦІЯ

Психічне здоров’я у дітей від соцмереж і смартфонів не страждає – ДОСЛІДЖЕННЯ

Як створити надійний пароль? ПОРАДИ

Як вберегти свої банківські рахунки від кіберзлочинців? ПОРАДИ

Що таке FLoC Google і як він буде відстежувати Вас в Інтернеті?

До речі, пандемія спричинила нову хвилю цифрової трансформації у всьому світі. І державні установи не залишилися осторонь цього процесу. Завдяки розширенню цифрової інфраструктури, зокрема створенню нових додатків та сервісів, віддалених робочих місць та переходу в хмарне середовище, кількість потенційних векторів атак збільшилася.

Також повністю модульний ноутбук з ОС Windows від Framework тепер готовий до попереднього замовлення за базовою ціною у $999. Клієнти можуть розміщувати замовлення на веб-сайті Framework. 13,5-дюймовий ноутбук складається повністю з модульних деталей, включаючи материнську плату, яку ви можете легко поміняти та замінити.

Кілька редакцій Windows 10 версій 1803, 1809 та 1909 досягли кінця обслуговування (EOS), починаючи з травня , про що Microsoft нагадала нещодавно. Пристрої з випусками Windows 10, які досягли EoS, більше не отримуватимуть технічну підтримку, а також щомісячні виправлення помилок та безпеки, щоб захистити їх від останніх виявлених загроз безпеки.

Окрім цього, після вступу в силу нової політики Google в описі додатків з’явиться додатковий розділ з інформацією про те, до яких даними має доступ продукт. У розробників буде можливість розповісти користувачам про те, для чого додаткам потрібен доступ до тих або інших даних і як їх обробка впливає на загальну функціональність.