Microsoft випустила позапланові оновлення безпеки, що усувають дві уразливості віддаленого виконання коду в бібліотеці Windows Codecs і додатку Visual Studio Code.
Перша проблема, що отримала ідентифікатор ( CVE-2020-17022 ), існує в зв’язку з тим, як Windows Codecs обробляє об’єкти в пам’яті. Уразливість зачіпає всі версії Windows 10 і може бути проексплуатована шляхом відправки шкідливого зображення.
Відзначимо, що проблема поширюється не на всіх користувачів Windows 10, а тільки на системи з уразливими медіа кодеками HEVC або HEVC from Device Manufacturer, завантаженими з Microsoft Store. Проблема не зачіпає версії HEVC 1.0.32762.0, 1.0.32763.0 і більш пізні.
Оновлення, що виправляє таку уразливість, буде автоматично встановлено на системи користувачів через Microsoft Store.
Друга проблема ( CVE-2020-17023 ) міститься в додатку Visual Studio Code і може бути проексплуатована за допомогою шкідливого package.json файлу. Залежно від дозволів користувача атакуючий може використовувати цю уразливість для віддаленого виконання коду в тому числі з правами адміністратора.
Користувачам рекомендується оновитися якомога швидше.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Шахрайство, оманливий дизайн, або як торгові сайти змушують Вас витрачати більше?
Найпоширеніші схеми кіберзлочинців та способи захисту від них. Поради
Як користуватися спеціальними піктограмами програм на Вашому iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ
Як перемістити програми з бібліотеки додатків на головний екран на iPhone?– ІНСТРУКЦІЯ
Чим Вам загрожує підключення невідомих USB? Поради із захисту
Як зробити Chrome веб-браузером за замовчуванням на iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ
Кібератаки та шкідливі програми – одна з найбільших загроз в Інтернеті. Дізнайтеся з підбірки статей, як виникло шкідливе програмне забезпечення та які є його види, що таке комп’ютерний вірус, про усі види шкідливого ПЗ тощо.
До речі, дослідники розкрили подробиці про критичну уразливість в додатку Instagram для Android, експлуатація якої дозволяла віддаленим зловмисникам перехопити контроль над цільовим пристроєм шляхом відправки спеціально створеного зображення.
Цікаво знати, що кіберполіція затримала злочинну групу, яка за допомогою скімінгових пристроїв виготовляла дублікати банківських карток. Далі з цих карток знімали готівку. За це зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення.
Також після додавання до свого функціоналу аудіо-твітів для iOS у червні, Twitter зараз експериментує з ідеєю дозволити людям записувати та надсилати голосові повідомлення за допомогою прямих повідомлень.
Важливо знати, що хакерам вдалося обійти захист iOS 14 на пристроях, що базуються на процесорі Apple A9.