За умови використання великої кількості розумних пристроїв у будинку забезпечення швидкого та якісного з’єднання Wi-Fi стає все складнішим завданням для користувачів. Для підключення до мережі у зонах, які перешкоджають сигналу, а також у віддалених куточках будинку, виробники пропонують роутери з використанням нового покоління Wi-Fi 6E. Крім поширення Wi-Fi в будь-які точки приміщення, нове покоління роутерів також може шпигувати за Вами та знати, де Ви знаходитесь.

Замість одного роутера, який відповідає за бездротовий зв’язок у всьому будинку, нові пристрої формують мережу з контролером, який відстежує поширення сигналу. Розміщуючи безліч вузлів мережі у різних кімнатах, роутери можуть аналізувати радіочастотне середовище та розподіляти сигнали для покращення з’єднання під час виникнення перешкод, пише ЕSЕТ.

Оскільки Ваша присутність у кімнаті впливає на поширення сигналу, роутери намагаються обійти вас. Це робить їх своєрідними датчиками руху, які знають, де ви знаходитесь. Ці розподілені пристрої спостереження дійсно покращують роботу Wi-Fi завдяки управлінню частотою. Однак з іншого боку, вони також можуть становити загрозу безпеці їх власників.

У чому небезпека нових роутерів?

У багатьох системах є хмарний компонент, який дозволяє користувачу або Інтернет-провайдеру віддалено управляти ними. Оскільки часто у виробників у пріоритеті швидкість випуску нових продуктів, а не питання їх безпеки, сценарій зламу таких пристроїв та отримання зловмисниками конфіденційної інформації про жертву цілком реальний.

Уразливості в технології віддаленого управління часто використовуються кіберзлочинцями під час кібератак. Тоді як отримати контроль над новим пристроєм хакерам може бути легше, ніж здається, оскільки канал віддаленого управління, ймовірно, буде ввімкнено за замовчуванням для швидшого підключення Інтернет-провайдерами.

Перевагою функції віддаленого управління є можливість входу в систему та виправлення різних проблем з Wi-Fi, а деякі користувачі навіть готові платити за це як за додаткову послугу. Варто зазначити, що панель управління відображає всі підключені пристрої, їх потужність сигналу, швидкість передачі даних, сайти, які відвідують користувачі, а також час перебування в мережі. Крім цього, пристрої можна використовувати як своєрідну сигналізацію.

Як бачимо, нове покоління роутерів дозволяє збирати багато конфіденційної інформації про особисте життя своїх власників. З подальшим поширенням цієї технології виникне необхідність створення законодавчої бази для захисту цих даних. Тим часом, користувачам, які не шкодують додаткових коштів на впровадження нових систем вже зараз, залишається лише сподіватися на краще.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як використовувати “Швидкі команди” на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити обліковий запис Google за замовчуванням на комп’ютері? – ІНСТРУКЦІЯ

Як використовувати Google Duo для здійснення відеодзвінків? – ІНСТРУКЦІЯ

Як додавати, редагувати або видаляти збережені паролі в Microsoft Edge? – ІНСТРУКЦІЯ

Як швидко очистити всі сповіщення на Mac? ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, американське розвідувальне співтовариство офіційно звинувачує російських хакерів у зламі SolarWinds. Підозрюють, що російські хакери, які фінансуються державою, зламали ІТ-компанію SolarWinds, яку вони потім використали як стартовий майданчик для проникнення в кілька урядових відомств США

Також дослідники з безпеки виявили нову родину програм-вимагачів, яка націлилася на корпоративні мережі, та попередили, що професійні кіберзлочинці вже вдарили по декількох організаціях за допомогою схеми шифрування файлів.

Окрім цього, браузер Edge буде постійно звіряти інформацію з базами даних про розсекречені логіни і паролі – користувачі отримуватимуть інформацію у разі виявлення діяльності з боку кібершахраїв. Також власникам пристроїв надаватимуть поради, що дозволяють змінити конфіденційні дані з метою збереження високого рівня безпеки.

За останніми даними, один із найбезпечніших месенджерів Signal набуває популярності як в Україні, так і в США. Навіть Ілон Маск підтримав хвилю популярності і порадив користуватися Signal у себе в Твіттері. У чому його переваги, читайте у статті.