Корпорація Microsoft підготувала чергове велике оновлення своєї флагманської операційної системи з новими інструментами штучного інтелекту, які дозволять швидше почати монетизувати функцію Copilot для Windows 11.
Спеціальна клавіша Copilot
“Потяг штучного інтелекту” Microsoft продовжує рухатися вперед. Останньою розробкою, яка з’являється в Windows Update від сьогодні, є набір змін до Copilot у Windows 11 – інструменту на основі ChatGPT, який отримає власну спеціальну клавішу на клавіатурах нових комп’ютерів з Windows, що поставляються в цьому році. (Як зазначає компанія, Copilot для Windows все ще перебуває в стадії попереднього перегляду і доступний лише на деяких ринках).
Нові плагіни
Найбільшим нововведенням є додавання плагінів, які можуть прив’язувати сторонні програми та сервіси до цієї функції. Згідно з повідомленням у блозі, в якому анонсується ця можливість, перша хвиля плагінів включає OpenTable (щоб ви могли попросити Copilot забронювати столик на вечерю) та Instacart (щоб допомогти вам скласти список продуктів). Інші плагіни, які мають з’явитися “протягом наступного місяця”, включають плагіни від Shopify, Klarna та Kayak.
Читайте також: 7 причин, чому більшість користувачів не оновилися до Windows 11
Спільна риса цих плагінів підкреслює їхню справжню мету: кожен з них дозволяє Microsoft монетизувати активність користувачів Windows, які використовують нові інструменти штучного інтелекту, отримуючи частку від транзакцій через партнерські програми. Зрештою, ці багатомільярдні інвестиції не окупляться самі собою.
Нові навички Windows для Copilot
Ще одне оновлення, яке має з’явитися приблизно через місяць – “кінець березня” – це розпливчасті часові рамки в анонсі – це додавання нових навичок Windows для Copilot. На комп’ютері з Windows 11 ви зможете ввести запит і попросити Copilot виконати такі дії в Налаштуваннях:
- Увімкнути/вимкнути режим енергозбереження
- Показати інформацію про пристрій
- Показати системну інформацію
- Показати інформацію про акумулятор
- Відкрити сторінку зберігання
Для користувачів Windows 11, які потребують допомоги в доступності, Copilot зможе запустити низку опцій, включно з титрами в реальному часі, диктором і екранною лупою. Ви також зможете увімкнути голосовий доступ і голосове введення, відрегулювати розмір тексту і відкрити сторінку Контрастні теми.
Якщо вам просто потрібна інформація про пристрій під управлінням Windows, ви можете попросити Copilot показати доступні мережі Wi-Fi, відобразити поточну IP-адресу, показати вільне місце на диску або очистити кошик.
Читайте також: Windows 11 проти Windows 10: усі відмінності нової ОС від Microsoft
Звичайно, введення запиту на виконання будь-якої з цих дій, можливо, заощаджує небагато часу порівняно з простим відкриттям програми і виконанням цих дій за допомогою графічного інтерфейсу. Вважайте це поки що лише перевіркою концепції. Справжню користь можна буде відчути, коли Windows зможе надійно реагувати на голосове введення і відображати будь-яку системну інформацію або змінювати будь-які налаштування.
Нові функції в додатках
Інші функції штучного інтелекту з’являються в додатках, що входять до складу Windows 11. У додатку “Фотографії” з’явилася нова функція генеративного стирання, яка відповідає тому, що Google Photos вже давно робить на пристроях Android: стирає з фотографій відволікаючі елементи (наприклад, людей, що гуляють на тлі пляжного заходу сонця).
Тим часом, додаток для редагування відео Clipchamp отримав функцію видалення тиші, яка видаляє незручні паузи зі звукової доріжки записаного відео.
Обидві ці функції будуть доступні одразу після встановлення оновлення Windows 11.
Не всі нові функції в цьому оновленні пов’язані зі штучним інтелектом. Напевно, найприємнішою зміною, принаймні на думку цього оглядача, є довгоочікувана можливість вимкнути заголовки новин з дошки віджетів і використовувати її виключно для корисної, швидкої інформації, такої як погода, календар і список справ.
Після встановлення цього оновлення ви також побачите покращення функцій доступності, зокрема можливість створювати власні голосові ярлики для автоматизації повторюваних завдань, а також можливість використовувати голосові команди для роботи з декількома дисплеями.
На комп’ютерах, підключених до телефонів Android, ви зможете використовувати фронтальну камеру телефону як веб-камеру в додатках для відеоконференцій.
Для корпоративних клієнтів найбільшою новиною є значна зміна в управлінні оновленнями. Служба розгортання Windows Update для бізнесу об’єднається з Windows Autopatch в єдине рішення для керування оновленнями для комп’ютерів Windows, програм Microsoft 365, Microsoft Edge і Teams. Звісно, воно матиме підтримку штучного інтелекту.
Коли будуть доступні оновлення Windows 11?
Згідно з повідомленням Microsoft, ці “нові можливості” почали розгортатися з початку березня через Windows Update і Microsoft Store, а самі функції будуть ввімкнені в контрольованому релізі для споживачів. Компанія заявляє, що очікує “широкої доступності” до випуску оновлення системи безпеки у квітні 2024 року.
Користувачі відповідних пристроїв під керуванням Windows 11 версій 22H2 і 23H2, які хочуть випробувати оновлення зараз, можуть зробити це, перейшовши в Параметри > Оновлення Windows і ввімкнувши Отримувати останні оновлення, щойно вони стануть доступними, а потім вибравши Перевірити наявність оновлень.
Більшість із цих нових функцій Windows 11 буде ввімкнено за замовчуванням у випуску додаткової попередньої версії Windows 11 у березні 2024 року, що не стосується безпеки, для всіх випусків Windows 11, версії 23H2 і 22H2.