Safari забороняє рекламодавцям стежити за Вами в мережі. Він також може повідомити Вам, які веб-сайти намагалися збирати про Вас дані та скільки їх заблоковано. Ось як створити звіт про конфіденційність у Safari.
По-перше, відкрийте Safari на своєму Mac із панелі запуску або за допомогою пошуку в Spotlight . Клацніть на “Safari” у рядку меню у верхньому лівому куті.
Виберіть “Звіт про конфіденційність”.
Потім Safari запустить нове вікно із подробицями кількості відстежувачів, яких він заблокував, щоб Вас не профілювали, відсоток відвідуваних вами веб-сайтів, які мали трекери тощо.
Ви також можете прокрутити список веб-сайтів і побачити кількість відстежувачів.
Клацніть на вкладку “Трекери”, щоб переглянути назви трекерів, компаній, які їх створили, і скільки разів Safari виявляв їх під час сеансів перегляду.
Ви також можете отримати доступ до інструментів звіту про конфіденційність Safari під час перегляду, щоб миттєво перевірити, наскільки нав’язливим може бути веб-сайт, який ви відвідуєте.
Для цього перейдіть на веб-сайт, який Ви хочете перевірити, а потім клацніть піктограму щита ліворуч від адресного рядка. У вікні, яке з’явиться, Ви побачите, скільком трекерам Safari не дозволив стежити за вами.
Клацніть стрілку меню “Трекери на цій веб-сторінці”, щоб побачити повний список трекерів.
Якщо Ви хочете переконатися, що він активний, просто натисніть “Safari” у рядку меню, а потім виберіть “Налаштування”.
Клацніть на вкладку “Конфіденційність”, а потім встановіть прапорець поруч із пунктом “Запобігти міжсайтовому відстеженню”, якщо це ще не встановлено.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Онлайн-шопінг перед святами: п’ять правил безпеки
Як переказати кошти за допомогою Google Pay? – ІНСТРУКЦІЯ
Як шукати відкриті вкладки у Google Chrome? – ІНСТРУКЦІЯ
Чим відеочат відрізняється від особистого спілкування?
Як захистити онлайн-платежі на Вашому смартфоні від зазіхань хакерів? ПОРАДИ
Як вимкнути надокучливий звук сповіщень у WhatsApp? – ІНСТРУКЦІЯ
Зверніть увагу, що у 2021 році продовжать удосконалюватися програми-вимагачі та складні загрози без використання файлів. Крім цього, у центрі уваги знову опиняться проблеми безпеки Інтернету речей, зокрема численні уразливості у “розумних” інтимних іграшках.
До речі, цифрові помічники – це чудові інструменти для отримання інформації, швидких розрахунків, придбання рецептів продуктів харчування, пошуку місць розташування, управління своїми розумними домашніми пристроями тощо. Однак з точки зору безпеки та конфіденційності Ви можете здивуватися, наскільки ці чудові служби знають багато про Вас інформації.
Також сьогодні практично у кожного в кишені лежить смартфон, тому є сенс використовувати його для безконтактної оплати речей. Ось тут з’являються мобільні платіжні платформи, такі як Google Pay. Однак за допомогою Google Pay можна робити набагато більше, ніж просто платежі. Нещодавно Google cуттєво оновила Google Pay – там з’явилася купа нових функцій.