Коли на початку цього тижня вийшла iOS 18.1, компанія Apple представила довгоочікуваний набір функцій для здоров’я слуху, який вона анонсувала на заході iPhone у вересні.
Сюди входять слухові апарати та засоби захисту слуху, а також «клінічно підтверджений» тест слуху у вашій кишені. Завдяки поєднанню iPhone і пари AirPods Pro другого покоління ви можете пройти тест слуху, подібний до того, який ви проходите в кабінеті аудіолога, не виходячи з дому. Найголовніше, що все це займе близько п’яти хвилин і одразу ж надасть вам докладні результати. Ось покрокова інструкція, як ним користуватися.
Оновіть свій iPhone та AirPods Pro 2
Перш ніж отримати доступ до тесту слуху від Apple, вам потрібно переконатися, що ваш iPhone оновлено до iOS 18.1, а AirPods Pro 2 мають останню версію прошивки (7B19). Жодна з нових функцій для здоров’я слуху не з’явиться в налаштуваннях AirPods або в додатку Apple Health, якщо у вас немає обох цих оновлень. Більше того, ви не зможете провести тест слуху або скористатися будь-якими іншими новими інструментами на AirPods Pro першого покоління (модель 2019 року).
Ви можете перевірити поточну версію iOS в меню «Параметри» на вашому iPhone. Прокрутіть вниз до «Загальні» і торкніться «Оновлення ПЗ». Звідси ви можете побачити, яку версію iOS ви використовуєте і чи є у вас очікуване оновлення, готове до завантаження та встановлення. Знову ж таки, ви шукаєте тут iOS 18.1, оскільки саме ця версія програмного забезпечення забезпечує набір функцій для здоров’я слуху.
Щоб перевірити прошивку на AirPods Pro 2, підключіть навушники до iPhone і перейдіть до меню «Параметри». Тут ваші AirPods Pro 2 повинні з’явитися у верхній частині списку, і натискання цієї опції відкриє вам доступ до налаштувань. Ви також можете отримати доступ до інформації про AirPods Pro 2 з меню Bluetooth, натиснувши значок «i» поруч з назвою пристрою.
Опинившись у меню налаштувань AirPods, прокрутіть його вниз до самого низу головного екрана. Останнє, що ви побачите, – це інформація про прошивку, включаючи поточну версію для AirPods Pro 2. Якщо ви бачите 7B19, все готово. Якщо ні, навушники ще не оновилися, але ви можете спробувати змусити їх це зробити, замість того, щоб чекати, поки процес оновлення відбудеться сам по собі.
Для цього підключіть AirPods Pro 2 до вашого iPhone щонайменше на 30 секунд і увімкніть музику, щоб переконатися, що з’єднання стабільне. Потім покладіть навушники назад у зарядний кейс і закрийте кришку, тримаючи AirPods Pro 2 в зоні досяжності iPhone. Тепер перевірте налаштування Bluetooth, і якщо ви побачите, що AirPods Pro 2 залишаються на зв’язку більше 10 секунд, перебуваючи в зарядному чохлі із закритою кришкою, це вказує на те, що відбувається оновлення.
Де знайти тест слуху від Apple
Apple дозволяє отримати доступ до тесту слуху з двох місць, і обидва вони легко доступні. Перше – в меню AirPods, куди ви можете потрапити з головного меню «Параметри» або з меню Bluetooth. Розділ «Здоров’я слуху» помітно відображається на головному екрані, одразу під опціями шумозаглушення. У цьому розділі «Пройти перевірку слуху» буде третім пунктом після пунктів «Захист слуху» і «Слуховий апарат», і він буде виділений синім кольором.
У додатку «Здоров’я» найшвидший спосіб перейти до тесту слуху – це натиснути «Огляд» у меню внизу головного екрана зведення. Звідти виберіть «Слух» із синьою піктограмою вуха і прокрутіть вниз до «Отримати більше від Здоров’я». Тут ви побачите можливість пройти тест слуху за допомогою AirPods Pro 2.
Як пройти тест слуху від Apple
Після того, як ви оновили свої пристрої і знайшли тест слуху, найскладніше позаду. Програмний тест проведе вас через весь процес, надаючи детальну інформацію про те, чого ви можете очікувати і що означають результати для вас. Після того, як ви виберете «Пройти перевірку слуху», ви натиснете «Почати», щоб почати процес. Спочатку програма запитає вас, чи є вам 18 років або більше, чи відчуваєте ви симптоми алергії або застуди, і чи були ви в гучному середовищі (наприклад, на концерті) протягом останніх 24 годин. Останні два пункти можуть вплинути на точність вашого тесту, якщо ви відповісте «так» на будь-який з них.
На наступному екрані тандем AirPods і iPhone перевірить, чи достатньо тихе оточення для проведення тесту слуху. Занадто сильний фоновий шум заважатиме вам чути більш тонкі тони під час перевірки. Далі налаштування переконається, що AirPods Pro 2 належним чином сидять у ваших вухах і забезпечують достатню герметичність для проведення тесту. Ви отримаєте повідомлення про те, що під час тесту буде активна функція «Не турбувати», щоб запобігти відволіканню, а режим активного шумозаглушення (ANC) буде ввімкнено на цьому етапі. Потім тест запропонує кілька зразків мелодій і повідомить, що кожна мелодія під час тесту програватиметься тричі.
Коли тест почнеться, ви просто торкніться екрану вашого iPhone, коли почуєте тон (для кожного тону потрібно торкнутися лише один раз). Тест починається з лівого вуха, а потім переходить до правого. Не хвилюйтеся, якщо ви пропустите один звук: тест повторить будь-який звук, який, на його думку, ви пропустили. Після завершення тесту ви одразу ж отримаєте результати на свій iPhone для кожного вуха, включаючи детальну аудіограму, яка показує, на яких частотах у вас є проблеми зі слухом (якщо такі є). Результати також можна переглянути в додатку «Здоров’я» в будь-який час, і ви можете експортувати їх у форматі PDF, щоб поділитися ними з лікарем або для інших цілей за потреби.
Що робити з результатами перевірки слуху
Якщо у вас незначна або відсутня втрата слуху, інструмент Apple запропонує рекомендації щодо збереження слуху здоровим і повідомить вам, що немає необхідності вносити зміни в налаштування AirPods Pro 2. Якщо у вас легка або помірна втрата слуху, програма запитає, чи хочете ви налаштувати функції Apple Hearing Assistance, які включають слуховий апарат, Media Assist і Conversation Boost. Нарешті, якщо тест визначить, що у вас важка або глибока втрата слуху, Apple порекомендує вам звернутися до фахівця для подальшого обстеження.
Функції слухового апарату AirPods Pro 2 призначені лише для користувачів з легкою та помірною втратою слуху, а тест слуху може виміряти втрату слуху лише до 85 дБ на рівні звукового тиску. Ось як розподіляються категорії втрати слуху за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я:
- Незначна або відсутня втрата слуху: до 25 dBHL
- Легка втрата: 26 – 40 dBHL
- Помірна втрата: 41 – 60 dBHL
- Значна втрата: 61 – 80 dBHL
- Важка втрата: більше 80 dBHL