Багато людей, не знайшовши свою другу половинку в реальному світі, переходять до віртуального. За даними GlobalWebindex, у Сполучених Штатах та Європі сайти знайомств використовують 29% жителів, тоді як у Латинській Америці та Азії цей показник досягає майже половини населення.
Існують десятки додатків для знайомств в Інтернеті, деякі поширені у всьому світі, а інші лише в деяких країнах. Проте, без сумніву, найбільш популярними вважають Tinder та Happn, в яких зареєстровані понад 50 мільйонів користувачів. Такі програми та сайти, в першу чергу, мають на меті допомогти знайти свою любов. Проте часто кіберзлочинці використовують популярні додатки для, наприклад, виманювання коштів чи банківських даних у жертв шахрайським способом. Для такого виду шахрайства в Інтернеті зловмисники вдаються до різних методів та хитрощів.
Спеціалісти ESET підготували список основних рекомендацій, які допоможуть захиститися від шахрайства в Інтернеті.
Найвідомішими та найбільш популярними прийомами шахрайства в Інтернеті є:
- Зловмисник емоційно маніпулює жертвою для отримання коштів чи певної особистої інформації. Наприклад, шахраї часто кажуть, що відправляють подарунки з іншої країни та просять лише оплатити певну суму для доставки. Або розповідають про тяжке захворювання та просять переслати кошти на лікування.
- Кіберзлочинець обманом переконує жертву відправити особисте фото чи відео, а потім шантажує, вимагаючи гроші.
Шахрайство в Інтернеті: рекомендації щодо захисту
- Перевіряйте в соціальних мережах нових знайомих, спробуйте знайти більше інформації про свого співрозмовника.
- Не надсилайте гроші малознайомим людям з Інтернету, перш ніж не зустрінетеся особисто.
- Не діліться з новими друзями інформацією, яка може бути використана проти вас. Найчастіше шахраї просять фотографії або відео особистого характеру.
- Якщо Ви вирішили зустрітися з другом з Інтернету особисто, тоді домовляйтеся про зустріч у громадському місці.
До речі, в Інтернеті зростає кількість фішинг-атак, жертвами яких стає все більше домашніх та корпоративних користувачів. Зі зростанням активності подібних загроз спеціалісти ESET радять користувачам дотримуватися основних правил безпеки під час роботи в мережі Інтернет.
Цікаво, що сучасні телевізори також стали ціллю для кіберзлочинців. Використовуючи уразливості безпеки smart TV, зловмисники можуть записувати розмови користувачів або інфікувати інші пристрої домашньої мережі.