Які ризики для конфіденційності даних з’явилися в умовах пандемії?

5 хв. читання

З початком пандемії відбувся пришвидшений перехід більшості важливих аспектів нашого життя в Інтернет. І якщо, наприклад, онлайн-магазини існують вже давно, у деяких сферах, таких як медицина, освіта, бізнес та дозвілля, цифрова трансформація тільки починається.

Люди роками прогнозували зростання ролі цифрових консультацій та телемедицини, яка дозволяє консультуватися лікарям між собою, навіть на значній відстані. Тому те, що зараз відбувається у світі може стати поворотним моментом для охорони здоров’я, кардинально змінивши взаємодію з лікарями та іншими медичними працівниками. Звісно, такий формат лікування підходить лише для деяких діагнозів та ситуацій. Однак онлайн-консультації та цифрові документи поступово стають частиною стандартної практики та, імовірно, не зникнуть після закінчення пандемії, впевнені у компанії ESET.

Але варто пам’ятати, що будь-який крок до збільшення ролі віддалених технологій у галузі охорони здоров’я, призведе до збільшення кількості уразливих конфіденційних даних. Медична документація, накази лікарів, рецепти, рахунки, контакти пацієнтів та членів сім’ї — це лише частина конфіденційних даних, до яких можуть отримати доступ зловмисники. Тому необхідно насамперед забезпечити безпечну обробку та зберігання цієї інформації.

medical 3

Перехід в онлайн відбувся і у сфері освіти. Дистанційні уроки у школах та онлайн-курси в університетах, які і раніше були досить поширеними, поступово стають невід’ємною частиною навчального процесу. З розвитком віртуального навчання імовірно буде створено і спеціальне програмне забезпечення, замість програм для відеоконференцій, які використовуються зараз. Це надзвичайно важливо, оскільки на початку пандемії були поширеними випадки, коли жартівники підключались до уроків в Zoom та порушували навчальний процес.

Проблеми з конфіденційністю даних у сфері освіти виникають не тільки безпосередньо під час уроків. Звичайні речі — від домашніх завдань до оцінок чи звітів про поведінку також є особистою інформацією кожного учня чи студента, яка має бути надійно захищена. Безпеку таких файлів може підвищити багатофакторна аутентифікація. Таким чином, навіть якщо треті особи матимуть дані для входу, вони не зможуть отримати доступ до конфіденційних даних.

В той час як багато маленьких компаній та магазинів у всьому світі припиняють своє існування, величезні онлайн-магазини такі, як Amazon, AliExpress та Alibaba лише підвищують свої позиції на ринку. Створення нових послуг та можливостей для клієнтів, а також постійне розширення асортименту дозволяють компаніям лише примножувати свої прибутки під час пандемії. Однак, навіть зважаючи на те, які суми ці компанії постійно вкладають у безпеку власних сервісів, скандали щодо конфіденційності даних трапляються і у них.

Цифрова трансформація почалася навіть там, де її було важко уявити раніше. Наприклад, у сфері спорту. З початком карантину у додатків для онлайн-тренувань значно збільшилась кількість користувачів. У деяких видах спорту навіть почали проводити дистанційні змагання професійних спортсменів.

Різке пришвидшення переходу деяких сфер життя в Інтернет безумовно має безліч переваг — насамперед це швидко та безпечно. Однак варто пам’ятати, що одночасно зі збільшенням кількості інформації про вас у мережі необхідно бути готовими до нових викликів та забезпечити надійний онлайн-захист.

Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ЯК ОЧИСТИТИ ІСТОРІЮ В УСІХ МОБІЛЬНИХ БРАУЗЕРАХ? ІНСТРУКЦІЯ

ЯК КОРИСТУВАТИСЯ WHATSAPP З ДВОХ НОМЕРІВ? ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ ANDROID

ЯК БЕЗПЕЧНО КУПУВАТИ ВЖИВАНУ ТЕХНІКУ? ПОРАДИ

ЯК НАЛАШТУВАТИ СПІЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ФАЙЛІВ В ICLOUD? – ІНСТРУКЦІЯ

ЯК ВИКОНАТИ РЕЗЕРВНЕ КОПІЮВАННЯ ДАНИХ НА ПРИСТРОЯХ IOS ТА ANDROID? – ІНСТРУКЦІЯ

ЯК ВИМКНУТИ “ШПИГУНСЬКЕ ПЗ” У БРАУЗЕРІ FIREFOX?

До речі, представники кіберзлочинної спільноти розповіли виданню CyberNews про шахрайську схему з Facebook і PayPal, що приносить $1,6 млн доходу на місяць. Відмінною рисою цієї схеми є те, що жертва сама добровільно переводить гроші шахраям.

Стало відомо, що Xiaomi офіційно анонсувала нову версію фірмової оболонки MIUI 12 на базі Android 10 на честь 10-річчя від дня заснування свого бренду. Нова версія MIUI отримала візуальні зміни, а також безліч нових анімацій, покращений темний режим і більш детальні налаштування конфіденційності тощо.

Зверніть увагу, що більшість користувачів вважають, що використання складного PIN-коду та біометричних даних забезпечує всебічний захист месенджерів. Однак після інфікування телефона Джеффа Безоса, засновника інтернет-компанії Amazon, за допомогою шкідливого відео, яке було надіслане через WhatsApp, серед користувачів постало питання безпеки смартфона та захисту цього додатку.

Facebook випустила додаток для відеодзвінків Messenger Rooms, що дозволяє додавати в віртуальну кімнату до 50 осіб. У своєму блозі компанія особливо підкреслила безпеку Messenger Rooms. Але це не зовсім так.

Дезінформація про коронавірус “затоплює” Інтернет. Експерти закликають громадськість практикувати “гігієну інформації”. Ми зібрали поради того, що Ви можете зробити, щоб зупинити поширення фейків і паніки в Мережі.

Поділитися
Exit mobile version