Виявили APT-групу, яка використовує шкідливе програмне забезпечення Evilnum для відстеження своїх цілей та отримання фінансової інформації компаній та їх клієнтів.
Кіберзлочинці атакують фінансові технологічні компанії, такі як платформи та інструменти для онлайн-торгівлі. Переважно цілями зловмисників ставали компанії в країнах ЄС і Великобританії, а у деяких випадках організації в Австралії та Канаді.
“Хоча це шкідливе ПЗ було виявлено в реальному середовищі щонайменше в 2018 році, інформація про групу кіберзлочинців та їх методи роботи була мало відома. Інструменти та інфраструктура зловмисників постійно розвивалися і тепер складаються з набору самостійно розроблених шкідливих програм в поєднанні з інструментами сервісу шкідливих програм Golden Chickens, чиїми послугами користуються такі відомі групи зловмисників як FIN6 і Cobalt Group”, — коментує Матіас Пороллі дослідник компанії ESET.
Шкідлива програма Evilnum може викрадати конфіденційну інформацію, наприклад, дані кредитної картки клієнта та документи, що посвідчують особу, електронні таблиці та списки клієнтів, інформацію щодо інвестицій і торговельних операцій, ліцензії на програмне забезпечення та облікові дані для продажу програмного забезпечення/платформ, пароль і логін електронної пошти та іншу інформацію. Крім цього, зловмисники також отримують доступ до інформації, пов’язаної з ІТ, наприклад, конфігурації VPN.
“Для інфікування своїх цілей кіберзлочинці використовують електронні листи з посиланнями на ZIP-файл, розміщений на Google-диску. Цей архів містить декілька ярликів файлів, які отримують та запускають шкідливий компонент під час відображення документа-приманки. Такі підроблені документи здаються справжніми і постійно активно збираються в поточних операціях групи зловмисників, намагаючись скомпрометувати нових жертв. Варто зазначити, що такі файли спрямовані на працівників технічної підтримки та менеджерів відділів роботи з клієнтами, які регулярно отримують документи, що посвідчують особу або дані кредитних карт від своїх клієнтів», — уточнює Матіас Пороллі.
Компоненти Evilnum
Як і в багатьох шкідливих кодах, команди можуть бути відправлені до Evilnum. Зокрема ці команди дозволяють збирати і відправляти збережені паролі Google Chrome, робити скріншоти, зупиняти поширення та видаляти шкідливе ПЗ, збирати і відправляти cookie-файли Google Chrome на командний сервер.
“Evilnum використовує велику інфраструктуру для своїх операцій з декількома серверами для різних типів зв’язку”, — робить висновок Матіас Пороллі.
Більш детальна інформація про APT-групу та їх шкідливе програмне забезпечення Evilnum ТУТ.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
ЯК ОЧИСТИТИ КЕШ ТА ФАЙЛИ COOKIES У БРАУЗЕРІ FIREFOX? – ІНСТРУКЦІЯ
ПОРАДИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ СВОЇХ ДОДАТКІВ ДЛЯ IPHONE АБО IPAD
ЯК ЗАПОБІГТИ ДЕФРАГМЕНТАЦІЇ ТВЕРДОТІЛОГО НАКОПИЧУВАЧА SSD? ІНСТРУКЦІЯ
НАВІЩО ПОТРІБЕН МЕНЕДЖЕР ПАРОЛІВ ТА ЯК ПРАВИЛЬНО ЙОГО ОБРАТИ?
ЯК ЗАБОРОНИТИ GOOGLE ЗБИРАТИ ВАШІ ДАНІ ТА НАЛАШТУВАТИ ЇХНЄ АВТОВИДАЛЕННЯ? ІНСТРУКЦІЯ
Ноутбук та рідина – це погана комбінація, але трапляються випадки, коли вони все ж таки “об’єднуються”. Про те, що робити, якщо це сталося, читайте у статті.
Також після тестування стало відомо, що надзвичайно популярний сьогодні додаток – TikTok, зберігає вміст буфера обміну кожні кілька натискань клавіш. Цей факт насторожив багатьох користувачів, але TikTok лише один із 53 додатків, які зберігають інформацію про користувачів таким чином.
Стало відомо, що мешканець Житомирщини підмінив міжнародного мобільного трафіку на понад півмільйона гривень. Крім цього, встановлено інші злочинні осередки які здійснюють підміну міжнародного трафіку в різних регіонах країни.
До речі, хакери використовували шкідливе програмне забезпечення, через яке викрадали реквізити банківських електронних рахунків громадян США, Європи, України та їхні персональні дані. Зокрема, через електронні платіжні сервіси, у тому числі заборонені в Україні російські, вони переводили викрадені гроші на власні рахунки у вітчизняних та банках РФ і привласнювали.
Хакери зараз користуються сервісом Google Analytics для крадіжки інформації про кредитні картки із заражених сайтів електронної комерції. Відповідно до звітів PerimeterX та Sansec, хакери зараз вводять шкідливий код, призначений для крадіжки даних на компрометованих веб-сайтах.