Microsoft в травні цього року випустила чергове оновлення 21Н1, після якого операційна система стала перешкоджати роботі програми uTorrent, розпізнаючи її як вірус.

Крім цього, тепер вбудований антивірус перешкоджає і повторній установці торрент-клієнта. Чомусь Microsoft Defender став вважати шкідливим саме uTorrent. У той же час, інші подібні програми операційна система не вважає шкідливими і не заважає їх встановлювати і використанню.

Проблема може бути пов’язана з оновленням політики безпеки Windows Defender. Внаслідок цього вбудований антивірус почав розцінювати ПЗ, яке найчастіше використовується для скачування піратського софту та ігор, як шкідливу програму. За оцінкою TorrentsFreak, популярний клієнт вибирають близько 68,6 відсотка користувачів.

Фахівці розповіли, що знайшли три способи вирішення проблеми. Перший полягає у використанні аналогів uTorrent, які ще не додавали в стоп-лист антивіруса. Другий – в додаванні нового правила в Windows Defender за допомогою тонкої настройки програми. Третій спосіб передбачає відмову від оновлення Windows 10 21H1 – ігнорування установки або видалення апдейта з комп’ютера.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як виявити та чому краще не сперечатися з “тролями”? ПОРАДИ

Правила безпеки дітей в Інтернеті

Як захистити підлітків від інтернет-шахраїв? ПОРАДИ

Як зберегти заряд батареї на Вашому iPhone? ПОРАДИ

Як користуватись Google Docs? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Google планує ускладнити Android-додаткам відстеження користувачів. Компанія анонсувала зміни в те, як обробляються унікальні ідентифікатори пристроїв, що дозволяють відстежувати їх між додатками.

Також Apple має намір випустити оновлення для своїх пристроїв, після якого вони дозволять користувачам дізнаватися, яку саме інформацію про них збирають додатки.

Microsoft детально розповість про “наступне покоління Windows” на спеціальному заході, який відбудеться в кінці цього місяця. Компанія почала розсилку запрошень на захід, який буде повністю присвячено програмній платформі Windows і почнеться о 18:00 (за київським часом) 24 червня.

Окрім цього, зловмисники поширюють шкідливе ПЗ під виглядом популярних Android-додатків від відомих компаній. Підроблений плеєр VLC, антивірус Касперського, а також підроблені додатки FedEx і DHL встановлюють на пристроях жертв банківські трояни Teabot або Flubot, вперше виявлені раніше в цьому році.