Затримали шахраїв, які оформляли онлайн кредити під прикриттям працевлаштування громадян

3 хв. читання
Police 31

Співробітники відділу протидії кіберзлочинам спільно із слідчими Головного управління Нацполіції у Чернігівській області та оперативними працівниками Управління карного розшуку Чернігівщини викрили двох шахраїв, які замість обіцяного працевлаштування оформляли на своїх клієнтів кредити.

Так, навесні цього року підозрювані заволоділи копіями документів клієнта, завдяки чому їм і вдалося взяти на його ім’я онлайн-кредит у розмірі 9 000 гривень.

Під час обшуку поліцейські виявили понад сім десятків стартових пакетів різних операторів, банківські картки, мобільні телефони, ноутбук та інші гаджети, за допомогою яких вони могли брати кредити.

Поліція встановила, що зазначені особи заволоділи копіями документів та паспортними даними понад сотні громадян України.

Окрім того, зазначений громадянин Республіки Молдова був зареєстрований на специфічних хакерських форумах, де міг обмінювати чи продавати незаконно отримані ним копії документів та дані громадян України, цікавився програмним забезпеченням, призначеним для несанкціонованого отримання даних користувачів мережі Інтернет, а також мав програмне забезпечення, призначене для виходу у тіньовий сегмент Інтернету (так званий Даркнет).

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

У Zoom нарешті доступне наскрізне шифрування: як увімкнути його на своєму пристрої?

Фішингові листи: розпізнаємо шахрайство на реальному прикладі

Як зупинити отримання SMS на свій смартфон із розсилкою від торгових мереж?

Як виміряти рівень кисню у крові за допомогою Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як увімкнути нову функцію відстеження миття рук на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, компанія Google випустила чергові патчі для Android, загалом усунувши понад 30 уразливостей. Найсерйознішою з нових проблем, згідно з бюлетенем, є можливість віддаленого виконання коду (RCE), виявлена в одному з компонентів системи Android.

Також мешканця  міста Хмельницький впіймали на розповсюдженні конфіденційної інформації користувачів мережі Інтернет, серед якої були логіни та паролі доступу до різних інтернет-ресурсів, електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж та електронних гаманців

До речі, у WhatsApp з’явилася довгоочікувана функція, що дозволяє автоматично видаляти повідомлення. Тепер користувачі можуть включити “Автовидалення” для особистих чатів, після чого відправлені повідомлення будуть зникати через сім днів. У групових бесідах тільки адміністратори можуть включити або відключити нововведення.

Зверніть увагу, що зловмисники зловживають функціоналом Google Диска і використовують його для розсилки нібито легітимних електронних листів і push-повідомлень від Google, які в разі відкриття можуть перенаправити людей на шкідливі web-сайти.

Окрім цього, нову вимагацьку кампанію, націлену на користувачів сервісу для відеоконференцій Zoom, виявили дослідники Bitdefender Antispam Lab. Мова йде про так зване “інтимне вимагання” (sextortion), яке припало до смаку зловмисникам останнім часом.

Поділитися
Exit mobile version