У багатьох регіонах світу високошвидкісний доступ до Інтернету поки що неможливий, принаймні, якщо використовувати традиційні методи прокладки кабелів. Материнська компанія Google Alphabet має мету вирішити цю проблему за допомогою проекту Taara, який замінює оптоволоконні кабелі лазерами.
Проект Taara раніше називався FSOC, він спрямований на розробку нового способу забезпечення доступного високошвидкісного підключення до Інтернету в тих районах світу, де прокладка кабелю економічно недоцільна або практична.
Проект Taara працює, використовуючи дуже вузький, невидимий промінь світла для передачі даних з високою швидкістю. Промінь може передавати інформацію на відстань до 20 км (12 миль) між двома терміналами і має пропускну здатність 20 Гбіт/с або вище, пише PC Magazine.
Оскільки Тааrа використовує світло (лазерні промені), це означає, що термінали можуть бути розташовані над землею, що позбавляє потреби копати траншеї та прокладати кабелі. Це також вирішує проблему, як перетинати річки та інші географічні перешкоди, для подолання яких потрібно багато часу та грошей, якщо ми використовуємо кабелі для забезпечення зв’язку. Проект успішно випробували в Індії.
Зараз у центрі уваги проекту Taara – Африка на південь від Сахари, а Alphabet співпрацює з Econet та Liquid Telecom, щоб запропонувати швидкісний доступ до Інтернету в Кенії як в першій країні, обраній для реалізації проекту на континенті.
Після розгортання засновники сподіваються, що новий зв’язок дозволить успішно проводити дистанційну освіту та роботу, а також, як правило, матиме позитивний вплив на місцеві громади. Серед потенційних проблем проекту можна назвати його чутливість до атмосферного забруднення – можливо, саме тому його реалізують саме в Африці, але там, де нема пустель.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
У Zoom нарешті доступне наскрізне шифрування: як увімкнути його на своєму пристрої?
Фішингові листи: розпізнаємо шахрайство на реальному прикладі
Як зупинити отримання SMS на свій смартфон із розсилкою від торгових мереж?
Як виміряти рівень кисню у крові за допомогою Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ
Як увімкнути нову функцію відстеження миття рук на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, компанія Google випустила чергові патчі для Android, загалом усунувши понад 30 уразливостей. Найсерйознішою з нових проблем, згідно з бюлетенем, є можливість віддаленого виконання коду (RCE), виявлена в одному з компонентів системи Android.
Також мешканця міста Хмельницький впіймали на розповсюдженні конфіденційної інформації користувачів мережі Інтернет, серед якої були логіни та паролі доступу до різних інтернет-ресурсів, електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж та електронних гаманців
До речі, у WhatsApp з’явилася довгоочікувана функція, що дозволяє автоматично видаляти повідомлення. Тепер користувачі можуть включити “Автовидалення” для особистих чатів, після чого відправлені повідомлення будуть зникати через сім днів. У групових бесідах тільки адміністратори можуть включити або відключити нововведення.
Зверніть увагу, що зловмисники зловживають функціоналом Google Диска і використовують його для розсилки нібито легітимних електронних листів і push-повідомлень від Google, які в разі відкриття можуть перенаправити людей на шкідливі web-сайти.
Окрім цього, нову вимагацьку кампанію, націлену на користувачів сервісу для відеоконференцій Zoom, виявили дослідники Bitdefender Antispam Lab. Мова йде про так зване “інтимне вимагання” (sextortion), яке припало до смаку зловмисникам останнім часом.