Оновлення завжди були “проблемою” Android. Незважаючи на те що Google випускає їх з регулярністю, остаточне рішення про адаптацію апдейтів для своїх пристроїв приймають самі виробники.
Але оскільки тривала підтримка не приносить їм грошей, то патчі безпеки вони, як правило, ігнорують взагалі, а великі оновлення випускають не довше двох років. В результаті навіть топові флагмани на Android через два роки впадають в забуття, незважаючи на високу вартість, яку можна порівняти з ціною нових iPhone, які оновлюються по 5-6 років. Добре, що незабаром ситуація трохи виправиться.
Android-смартфони 2021 року будуть оновлюватися на рік довше
Всі смартфони на базі процесора Snapdragon 888, які почнуть виходити з наступного року, зможуть отримувати щорічні оновлення Android протягом трьох років, а щомісячні оновлення безпеки – протягом чотирьох. Цю інформацію увечері 16 грудня офіційно підтвердили Google і Qualcomm. Виходить, що користувачі флагманських смартфонів 2021 року випуску – а може й не тільки флагманських – зможуть розраховувати на ще один рік оновлень на додаток до того, що їм вже і так належить за замовчуванням.
Продовження підтримки Android-смартфонів залежить від Qualcomm
Продовження термінів програмної підтримки стало можливо завдяки спільним зусиллям Google і Qualcomm. Протягом останнього року компанії разом працювали над удосконаленням модульної архітектури Project Treble, яка дозволяла швидше оновлювати смартфони на Android. Їм належало спростити процес оновлення прошивки процесорів, що дозволило б Qualcomm довше підтримувати фірмові процесори, від яких багато в чому залежить підтримка самих смартфонів.
Якщо ж виробники погодяться – а більшість, швидше за все, все-таки погодиться, – ось які версії Android світять смартфонам з процесором Snapdragon 888:
- Android 11 (з коробки);
- Android 12 (у 2021 році);
- Android 13 (у 2022 році);
- Android 14 (в 2023 рік).
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Онлайн-шопінг перед святами: п’ять правил безпеки
Як переказати кошти за допомогою Google Pay? – ІНСТРУКЦІЯ
Як шукати відкриті вкладки у Google Chrome? – ІНСТРУКЦІЯ
Чим відеочат відрізняється від особистого спілкування?
Як захистити онлайн-платежі на Вашому смартфоні від зазіхань хакерів? ПОРАДИ
Як вимкнути надокучливий звук сповіщень у WhatsApp? – ІНСТРУКЦІЯ
Зверніть увагу, що у 2021 році продовжать удосконалюватися програми-вимагачі та складні загрози без використання файлів. Крім цього, у центрі уваги знову опиняться проблеми безпеки Інтернету речей, зокрема численні уразливості у “розумних” інтимних іграшках.
До речі, цифрові помічники – це чудові інструменти для отримання інформації, швидких розрахунків, придбання рецептів продуктів харчування, пошуку місць розташування, управління своїми розумними домашніми пристроями тощо. Однак з точки зору безпеки та конфіденційності Ви можете здивуватися, наскільки ці чудові служби знають багато про Вас інформації.
Також сьогодні практично у кожного в кишені лежить смартфон, тому є сенс використовувати його для безконтактної оплати речей. Ось тут з’являються мобільні платіжні платформи, такі як Google Pay. Однак за допомогою Google Pay можна робити набагато більше, ніж просто платежі. Нещодавно Google cуттєво оновила Google Pay – там з’явилася купа нових функцій.