Google розширює свою функцію субтитрів у реальному часі – “Живі субтитри” (Live captions) для власників усіх телефонів Pixel, хто користується браузером Chrome, пише The Verge.

“Живі субтитри” використовують машинне навчання, щоб створювати розшифровку до відео чи аудіо, де раніше її не існувало, і роблячи Інтернет набагато доступнішим для користувачів, у яких є проблеми з слухом.

Коли цей параметр увімкнено, “Живі субтитри” автоматично відображаються у маленькому рухомому вікні внизу веб-переглядача, коли  Ви переглядаєте або слухаєте фрагмент вмісту, де люди говорять. Слова з’являються з невеликою затримкою, і у  випадку швидкої або нерозбірливої мови ви можете помітити помилки. Але загалом, ця функція така ж вражаюча, як і коли вона вперше з’явилася на телефонах Pixel у 2019 році. Субтитри з’являться навіть із приглушеним звуком або зменшеною гучністю, що робить їх способом “читати” відео чи подкасти, не заважаючи іншим навколо Вас.

Субтитри на Chrome у прямому ефірі під час тестування працювали у відео YouTube, трансляціях Twitch, програвачах подкастів і навіть сервісах потокової передачі музики – таких як SoundCloud. Однак, схоже, що ця функція в Chrome поки що працює лише з англійською мовою, що також стосується мобільних пристроїв.

Живі субтитри можна активувати в останній версії Chrome, перейшовши в Налаштування, потім у розділ “Додатково”, а потім “Доступність”. (Якщо Ви не бачите цю функцію, спробуйте вручну оновити та перезапустити браузер.) Коли Ви вмикаєте їх, Chrome швидко завантажує деякі файли розпізнавання мови, і тоді субтитри повинні з’являтися наступного разу, коли Ваш браузер відтворює звук там, де люди говорять . Субтитри у прямому ефірі вперше були представлені в бета-версії Android Q, але до сьогоднішнього дня вони були ексклюзивними для деяких телефонів Pixel та Samsung. Тепер, коли вони є в Chrome, “Живі субтитри” будуть доступні набагато ширшій аудиторії.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як створити гостьову мережу Wi-Fi та навіщо вона потрібна?

Що таке зловмисне ПЗ? Все, що потрібно знати про віруси, трояни та програми-вимагачі

Як обмежити додаткам використання даних у фоновому режимі на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Як налаштувати автовидалення повідомлень у Telegram? – ІНСТРУКЦІЯ

Як заборонити сайтам надсилати Вам сповіщення у Chrome на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Нагадаємо, на VirusTotal були виявлені кілька зразків трояна XCSSET, які здатні працювати на пристроях з чипами Apple Silicon (M1).  Троян вміє красти файли куки з Safari, інформацію з додатків Evernote, Skype, Notes, QQ, WeChat і Telegram, а також шифрувати файли і впроваджувати шкідливий JavaScript сторінки, що відкривається у браузері, за допомогою XSS-атаки

Окрім цього, у Google Play Маркет знайшли понад десять додатків, що завантажують троянську програму Joker. Ця шкідлива програма примітна тим, що таємно оформляє підписку на преміум-послуги. Вона також вміє перехоплювати SMS, красти конфіденційні дані і список контактів, встановлювати бекдор, генерувати фейковий відгуки, нав’язливо показувати рекламу

Також понад 10 різних APT-груп, які використовують нові уразливості Microsoft Exchange для компрометації поштових серверів, виявили дослідники з кібербезпеки. Дослідники ESET виявили наявність веб-шелів (шкідливі програми або скрипти, які дозволяють дистанційно управляти сервером через веб-браузер) на 5 тисячах унікальних серверах у понад 115 країнах світу.

До речі, хакери вигадали хитрий спосіб викрадення даних платіжних карток у скомпрометованих інтернет-магазина. Замість того, щоб надсилати інформацію про картку на контрольований ними сервер, хакери приховують її у зображенні JPG та зберігають на самому веб-сайті, з якого власне, і були викраденні дані.

А команда експертів змогла отримати доступ до камер відеоспостереження, встановлених в компаніях Tesla, Equinox, медичних клініках, в’язницях і банках. Фахівці опублікували зображення з камер, а також скріншоти своєї здатності отримати доступ суперкористувача до систем спостереження, які використовують в компанії Cloudflare і в штаб-квартирі Tesla.